şükela:  tümü | bugün
 • şu an rte rize'de konuşuyor.

  rize'ye akademisyenlerin gelmek istememesinin sebebi rte'ye göre orada lojman var mı, ana okulu var mı diye kendi kendilerine gelmek istememeleriymiş.

  tabi tabi. akpli olmayan akademisyenler rize'de mobingin kralını yememek ya da halk tarafından linç edilmemek için rize'yi seçmiyor değiller zaten tamamen yaşanacak yer yok sanıyorlar diye gitmiyorlar. tamamen onlatın hatası. yoksa rize kesinlikle modern bir şehir.

  çok haklısın reis. rize üniversitesi zaten odtü'ye bin basar. yaşa reis.
 • rize denilince akla gelenler aradında üniversite yok. üniversite şehirlerini ya da öğrenci dostu şehirleri saysak orda da adı geçmez. öyle garip bir yer.
 • denizi olan şehirler arasında türkiye'nin en boktan şehri rize'dir diye kim demişse doğru demiş. eminimki türkiye'nin devlet üniversiteleri arasında kampüsü en boktan olanı burasıdır. ulan kentsel dönüşüm mantığıyla toki'nin evlere çöktüğü gibi bunlar da garibin gurebanın evlerine çöktüler. sırf adamların kamulaştırmaya harcadığı para ile sıfırdan odtü yaparsın lan. yıkıyorlar, yenisini yapıyorlar, birdaha yapıyorlar. şuraya alınan cihazlardan türkiye'de kaç ünide vardır, tahmin edemiyorum. bazılarından belkide hiç yoktur, yada en yenisi burdadır. ama sonuca gelsen bölgenin yeni açılan üniversiteleri arasında verilen imkanları göz önüne alırsak muhtemelen en boktanıdır. gerek şehir, gerekse üniversitesi için sayılacak o kadar çok şey var ki,

  şeyy, boktan demiş miydim?