şükela:  tümü | bugün
  • internette denk geldiğim oldukça açıklayıcı karşılaştırmadır:

erdoğan'ın ırak başbakanına dönük açıklamaları sosyal medya da alay konusu olurken iki ismin meslek ve öğrenim geçmişi karşılaştırıldı.
    gazeteci ferhat aktaş'ın değerlendirmesi şu şekilde :
    "recep t. erdoğan, ırak başbakanı haydar abadi'ye 'benim kalitemde değilsin, haddini bil' demişken, özetle kısa bir kalite kıyaslaması yapmamız lazım...
    haydar abadi, ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki eğitiminden sonra tıp alanında okudu. psikiyatri alanında ülkenin önde gelen isimlerinden biri oldu. aynı zamanda uzman doktor.
    recep. t. erdoğan, kasımpaşalılık günlerinde piyalepaşa ilkokulunda okudu.
    haydar abadi, daha sonrasında tıp alanındaki yükselişine rağmen bununla yetinmedi, bağdat teknoloji üniversitesinde elektrik mühendisliği bölümünü bitirdi.
    recep t. erdoğan, fatih imam hatip lisesini bitirdi.
    haydar abadi, ingiltere manchester üniversitesinde yüksek lisans yaptı ve doktorasını aldı.
    recep t. erdoğan, meslek okulu statüsündeki ticari ilimler okulunda okudu ancak diploması konusunda tartışmalar sürüyor.
    haydar abadi, akademik düzeyde ingilizce ve farsça biliyor.
    recep t. erdoğan, yabancı dil bilmiyor.
    haydar abadi, aktif politikadan önce eğitim süreçlerine devam etti, ekonomist olarak uluslararası alanda çalışmalarda yürüttü.
    recep t. erdoğan, amatör erok spor ve iett futbol takımlarında top koşturdu."

malum rte abadi için sen benim seviyemde değilsin demişti.*