şükela:  tümü | bugün
  • biliyorsunuz dunya reisi ve de padisahi liderimiz, hem suriye lideri besar esad'tan hem de israil'den pek hazzetmez. ikisinin de yerle yeksan olmasini diler. ancak suriye ve israil arasindaki catismali durum da kendisini bazen kimi destekleyecegi ya da kime 'sana nalet gelsin' diyecegi konusunda pek bir zorluyor. en son bbc'de hard talk programinda bakin neler demis:

"şu anda kontrolden çıkmasından endişeleniyor musunuz sorusu, bana göre eksik olur. şu anda israil bugün suriye topraklarına 50 civarında füze atmışsa, bu nedir? bu adeta bölgede bir savaşı tahriktir, tetiklemektir. ve israil zaten buralarda, bu bölgede sürekli olarak terör estiriyor. şimdi atılan bu adım da yine teröre yönelik bir adımdır. bunları hoş görüyle karşılamak mümkün değil. niçin bu füzeler atılır, neden atılır, ne yapılmak isteniyor?"

simdi burada sanki suriye hukumetine yonelik yapilan bu saldiri, dunya reisi ve de padisahi liderimizi biraz kizdirmis. o kadar kizdirmis ki suriye'nin besar esad'ini destekleyen demecler mi vermis? ya da ben mi fazla zorluyorum? bilemedim.

kaynak

not: turkce klavye olmadigi icin bazen turkce karakter kullanamiyorum. affola.