şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muhalif olduğu illüzyonundan çıkan muhaliflerin, seçimi boykot etmesi sonucunda görebileceğimiz yüz ifadesidir.

  emin olun kendisi de %51 ile kazanmayı tercih eder.

  seçimlerde hile olduğunu düşünüp, hala oy kullanmak, seçimi meşrulaştırır ve kazanacak olan o tek adaya hizmet eder.

  hala abuk subuk isimlerle umut masturbasyonu yapmaya devam edin.

  edit: yine boş laf yapan biri çıkmış.

  %100 oy almış birinin hile yaptığını 100km öteden farkedersin. %51 oy aldığında, sende oluşan bu kıl payı kaybetmişlik hissi bu iktidarı meşru yapıyor zaten.

  herkese pat diye akpli etiketi yapıştırmadan önce bi sorgula iki dakika. ne farkın kaldı her boka fetöcü diyen beyinsizlerden.

  diğer arkadaşa: seçim 17 haziranda değil 7 haziranda yapıldı ve 3.5 ay sonra terarlanan seçimlerde akp tarihinin en yüksek oy oranı olan %49 oy aldı. inanıyor musun bunun adil olduğuna? yazlıkçılar oy kullansaydı da fark yine 1 milyon olacaktı referandumda. öyle ayarlandı çünkü.
 • (bkz: emin olun kendisi de %51 ile kazanmayı tercih eder)

  kafan o kadar güzelmiş ki, sokaklarda çırılçıplak koşup reisim en birinci diye haykırmak istiyorum.
 • rte'nin %100 oy aldığındaki yüz ifadesi çok fifimde değil de, seçimi kaybederse suratı nasıl olacak çok merak ediyorum.
 • hala burda umut kirmaya calisan zavalli aktroller var. cok degil daha gecen sene referandumda zorla 50.5 aldi bu ittifak. ondan 2 sene once 17 haziran secimlerinde ise 40 aldilar. sonrasinda yuz ifadesini gorduk hep beraber
 • böyle olacaktır.
 • bence çok eğlenceli bir yüz ifadesi olacaktır.
  ayrıca ben balkon konuşması da yapabileceğini düşünmüyorum.
  "bunlar... lan!"
  karşısında herhangi bir kesim bulamayınca sinirden sağa sola savaş açar sanırım.
 • budur

  replik de pek uyumlu oldu.
 • asık olur.

  çatacak düşman yok, sövecek münafık yok... sıkıcı.
 • tamam. artık beyni fonksiyonlarını yitirmiş insancıklar için düzgün bir açıklama koyalım şuraya.

  şimdi bak arkadaşım, seçimi boykot ederek sistemi değiştirebiliriz. buna katılıyorum. hileli olduğunu düşündüğün seçimde oy vermenin seçim sonucunu ya da o hileli seçimi meşru kılacağını da kabul ediyorum. ama anlamadığınız çok basit bir şey var, açıklamak şart oldu: "sayı"

  evet evet "sayı". boykot dediğin şeyin sistemin çarkına çomak sokabilmesi için öyle bir boyutta olması lazım ki, karşındakinin seçilmesinin hiçbir meşruiyeti kalmasın.

  mesela bu bahsi geçen sistem yıkıcı boykotun başarılı olması için atıyorum bütün gezicilerin dahil olması lazım. atıyorum akp harici oy kullanacak olan herkesin boykot etmesi lazım. yani o "sayı" çok önemli işte. yine atıyorum tkp gibi sikindirik bir oluşuma oy verecek üç beş meczubun oy kullanmamasıyla sistem falan değişmez, binlerce kez söylenildiği gibi ancak şu an beğenmediğiniz sistemin ve o sistemin başındaki beğenmediğiniz adamın meşruiyet kazanmasına yardımcı olursunuz.

  şimdi şu çok basit soruya cevap ver: bu kadar yüksek sayıda kişinin katılacağı bir boykotu organize edebilecek bir kapasiteniz var mı?

  varsa, buyrun organize edin, yoksa da kesin sesinizi ve insanlara umutsuzluk aşılamaktan vazgeçin.
 • neden %101 olmadı şeklinde bir ifade olacaktır