• ormanları korumak için ağaçları kesip kağıt yapalım ve her eve mektup gönderelim projesi.
    (bkz: müthiş fikir)
  • o zarflar ve kağıt neyden yapılıyor?
    bu kadar keskin zeka, masamune katanalarını bile utandırdı.
  • buna o kadar para harcayacagina tum o posta, mektup masrafiyla guzel bir agaclandirma, minik bir orman yapsan 7/24 seni gosteren kanallarda 2 dakika buna vurgu yapsan yeterdi be tayyip. ama hangi iyiliginizi kendinize pay cikarmadan yaptiniz ki bunu yapasiniz.
  • şaka gibi haber.

23 milyon zarf ve kağıt acaba ne ile üretilecek? hammaddesi ağaç olmasın sakın? yeşili sev, doğayı koru temalı mektuplar, yeşilin de doğanın da bir miktar daha ırzına geçilerek hazırlanacak öyle mi?

seçim zamanlarında olduğu gibi sms atılsa, o sms link içerse, o link şu meşhur mektubu içerse olmaz mı yani?

olmaz elbette, olamaz...cehaletin başrolde olduğu bir ülkede cahillere hakaret olur bu hâşâ...

büdüt: imlâ
  • bana göndermesin, ben göndereceği tohumların iki katını dikeceğim dediğim mektup. allah adını andım bak bana gönderme. senden gelecek hiçbir şeye tahammülüm yok.
  • ya kitapçıda bir kitap görmüştüm. eleman tweetlerini kitaplaştırmış. bir sayfada tek tweet vardı. kitabı da ormanlara ya da yeşile ithaf etmişti. lan ne salaklık bu demiştim. onu hatırlattı bu mektup olayı bana.

haşa salaklık demiyorum, bir salaklığı hatırlattı diyorum.

not: rica ederim "kardeş başın belaya girer bu giriden" mesajları atmayın.
  • televizyonlar yetmiyor, radyolar yetmiyor, internet medyası yetmiyor; bir de mektup mu?

bari evimizde rahat bırakın lan bizi.

mektubun "çevrecilik" üzerine yazılıp, 23 milyon kağıda basılarak 23 milyon zarfa konup postaya verilecek olmasından ise bahsetmek dahi istemiyorum.
  • gelen tohumu nereye ekecem asfalta mı? toprak mı bıraktınız.
  • sen bu sayfaları okurken ben çok uzaklarda olacağım diye başlıyorsa, bir tane de ben istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap