• maalesef sokak röportajları bile bunu görmek için yeterli. biz anca kendimizi sosyal medyadan kandıralım. 24 olmaz, 8 temmuz olur ama sonuçta olur. istediğiniz kadar umutsuzluk saçan tip diye laf edin, halkı biliyoruz.

kaybetmez, kaybetse bile kaybetmez.
  • milletin takim tuttugu gibi parti tuttugu ortamda yönetimin degismeyip ülkenin cok kötü günler görecegini düsünüyorum. orantisiz bir rekabet var cünkü. her iste oldugu gibi oy atarken de duygusal davranacak millet, sokak röportajlarinda bile cogunluk 'istikrar' demis, bir ülkenin istikrarli batisindan bile memnun insanlar, o nedenle topyekün bir cöküsü hep beraber izleyecegiz.

benim icin a ismi ya da b ismi önemli degil, bence bu cöküs son yillarda yapilan egitim, ekonomi, basin vs alanlarinda yapilan kiyimlarin sonucu olacak. benim gibi bu ülkede dogmus, ülkenin okullarinda halkin vergileri ve ailenin kisitli imkanlari sonucunda ülkeye faydali bir birey olabilmek icin okutulmus ama ülkesine faydali olmak yerine baska ülkelerin armut pis, agzima düs seklinde is gücünde kullandigi insanlar arttikca bunun sonucu kacinilmaz olacak. liyakat olmadan devlet yönetmeye kalkarsiniz bedeline katlanirsiniz, denklem basit.
  • "yazı da gelse, tura da gelse erdoğan kazanacak."

bülent arınç

"yazı da gelse, tura da gelse, dik de gelse erdoğan kazanacak"

infantilopati

öneri:

sanat ve spor ile ilgilenin. yeteneklerinizi geliştirin. ek gelir kazanma yollarını araştırın. israf etmeyin. borca girmeyin. kendinizi ufak şeylerle mutlu etmeyi öğrenin.
  • normal şartlar altında 2. tur garanti, meclis çoğunluğunu kaybeder ama 2.turda başkanlığı bir şekilde alır.
  • acı gerçektir.
  • vaziyet şimdiki gibi olursa apaçık gerçektir. zaten chp ince'yi çıkarmakla bu işi garantilemiş oldu. ak parti için durum böyle değildir ciddi oy kaybedeklerini % 38'lere kadar ineceklerini düşünüyorum. meclis dağılımında çok dengeli bir meclis yapısı olacaktır. ak parti yasa çıkarmak için mhp'ye muhtaç kalacaktır belki o bile yetmez. (bkz: 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi/#76683009)
  • objektif olarak baktığımı tekrar belirtmek isterim. aktroll yaftalarına gerek yok.
  • 24 haziran'da gerçekleşecek seçimi,16 nisan referandumu sonuçlarına göre yorumlamak ki yazarlarda,twitter'da çokca farkediliyor,büyük yanılgıdır.bazı başlıklar da şuursuzca ''dibe çöktü tamam,gidiyor'' yazıları ne büyük yanılgının içinde olduklarını farketmeden, ahmakça yazanlar türkiye'nin, yaşadıkları çevreden ve parmaklarının dokunduğu klavye'den ibaret olmadığını anlayacaklardır.
hesabın var mı? giriş yap