şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --- spoiler ---

  erdoğan: "bugün arkadaşlarıma talimatı veriyorum, amerika'nın adalet ve içişleri bakanlarının türkiye'deki mal varlıklarını donduracağız, varsa."
  --- spoiler ---

  sakin kalmak yerine türk usülü bir yaklaşımla çözüme ulaşmayı denemek için fazla hassas bir mevzu olduğunu düşünüyorum. elbette sözlükte bile pek çok kişi büyük memnuniyet duyacaktır fakat diplomatik sorunları agresif bir tavırla çözüme ulaştıramazsınız, ayrıca böyle bir karar alınacaksa bile abd açıklamasının hemen ardından aynı metin üzerinden açıklanır. bu şekilde olayın üzerinden 3 gün geçtikten sonra kadın kolları kongresi'ndeki miting alanında açıklamak doğru değil.
  dolar daha çok dolacak gibi.
  halbuki adalet mekanizmamız tam bağımsız olsaydı bugün abd'nin bizden böyle bir talepte bulunması söz konusu bile olamazdı.
  ulusal tavizler uluslararası krizlere kapı aralıyor.

  https://www.sozcu.com.tr/…kollari-kongresi-2557185/
 • adamların türkiye'de mal varlığı yoktur diye tahmin ediyorum. önce bir mal varlığı yaratalım bu bakanlara. 3-5 neyse atalım ortaya bir şeyler. sonra mal varlıklarına el koyarız.

  gelen akmesajlar üzerine edit:
  kardeşim bu rahip halk bankası zarrab davası yüzünden içeride. bu işi başımıza kim açtı sorarım size. bu adamdan rüşvet yiyen 3 bakan istifa etmediler mi? şimdi abd ile kötü olunca milli mesele. zafer çağlayan'ın saati nasıl milli mesele oluyor. biri anlatsın ben de ikna olayım.
 • reis dur yapma vallahi vizen yanacak mk...
 • dolapta soguk savas olacakti, isit ye.

  ulan su karari muharrem ince verseydi adami peygamber ilan ederdiniz, turkiye/rte verince kem kum ediyosunuz, ben de muhalifim ama sizin ki yuzsuzluk birader. bazen o comar diye itip kaktiginiz insanlardan farkiniz kalmiyor. iyi yapilan isleri gormezden gelip, kotu islere sayfalarca entry giriyorsunuz. agzinizdan cikan sozle yaptiginiz isler senkronize olsun, yagmur nerde yagiyorsa tarlayi oraya tasimayin.

  edit: lan bizim bakanlarin mali mulku mu vardi abd'de? adamlar yaptirim deyince buralarda sevinc naralari atiyordunuz? biz aynisini yapinca niye zorunuza gidiyor onu anlamadim? siz gercekten egitilemezsiniz.
 • abd'li bakanların türkiye'de herhangi bir mal varlığı olmadığını hepimizden daha iyi bildiği için rahat rahat vermiştir talimatı tabi.

  sanırım "belki bir gün yazlık falan alırlar" ihtimaline karşı reis tarafından alınmış önlem.
 • dogru atilan bir adimdir.
  karsiliklilik ilkesi geregi verilecek en uygun mesajdir. atip tutmaktan iyidir.
 • bence vizeleri donduralim. amerikanin çöküşü olur.

  bugun de comar kardeslerimizin gazı alindi cok sukur.
 • haftasonu piyasalar kapalıyken yapılmış açıklama. pazartesine kadar vazgeçilir. yaa biz baktık bu adamların malvarlığı burada yok, hep amerikadaymış. bişe yapamadık.
 • amerika'nın adalet ve içişleri bakanının türkiye'de mal varlığı mı ??

  ne yapsınlar bu sikko memlekette mal varlığını ?!

  işin kötüsü bu sözleri bütün dünya duyuyor ve rezil olan koskoca türkiye cumhuriyeti oluyor...