şükela:  tümü | bugün
  • ismet inönü'yü yuhlatarak açıkladığı belgedir.

http://www.haber7.com/…cikladigi-said-nursi-belgesi

(bkz: tck 216)
  • mağkumdan sonrasini okumadigim.
  • demin canlı canlı gördüğüm belgedir.

edit:yapıştırın eksiyi gençler.
  • cehape camileri ahır yaptıııı açıklamasından farklı olmayan açıklama. 70 yıl öncesine dönmeyi çok seven başbakanın açıklaması. geçmiş geçmişte kalmıştır. biz günümüze bakalım. 15 yıl öncede "hem laik hem müslüman" olunmaz diyordu. şimdi olunacağın söylüyor.
    70 yılda neler değişti.
  • chp ile cemaat'in arasını açmak için gösterilen belgedir. danışmanları bunu chp'nin ciddi ciddi cemaat ile ittifak yaptığına inandırmış. bu garibim de ne yapsın, oyunu bozacağım diye yırtınıyor.
  • rte'nin artık kabak tadı veren seçim öncesi hamlelerinden biri. gerçekten sıkıldım artık. her seçim öncesi aynı terane. rakiplerine hakaret ederek ortamı gerer, chp'yi karalamak için 70 sene öncesinden örnekler verir, mustafa kemal atatürk, ismet inönü gibi adamları halka yuhalatır. bu nasıl ahlaksız bir siyasettir? isterse yüzde 90 oyla iktidara gelsin, bu despot davranışları yüzünden, yıllar sonra bile hep kötü hatırlanacaktır milyonlarca insan tarafından.
  • gelecekten bahsedemediği için sürekli geçmişi didikleyen birinin yaptığıdır.

seçik mitinginde tekrar seçilirsen neler yapacağını fizibiliteleriyle sunarsın, geçmişte kimin ne yaptığını ya da yapmadığını değil.

siyaseti iyice mahalle kavgasına çevirdiler. seviyeden eser yok hiç birinde...
  • rte'nin dr. emet brown'in zaman makinesine binip 1949'dan getirdigi belge. sozde kitaplarin yayilmasini onlemis chp, sanki kendisi yazilmamis kitaba bomba muamelesi yapip suçsuz insanlarin hapse girmesine vesile olmamis gibi.

http://www.59saniye.com/…adigi-saidi-nursi-belgesi/
  • daha henüz basılmamış bir kitaba bomba diyen birisinin beyanatıdır. hep dedim yine diyorum aynı cümle içinde birbiriyle çelişen şeyler söyleyebilen birisinin bunları söylemesi şaşırtıcı değildir.

kitap=bomba
  • 15 temmuz tarihli bakanlar kurulu kararını içeren belgedir. yıl 1949. tarih dersi mi dersiniz ahlak dersi mi bilmem.