şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı erdoğan, anıtkabir özel defteri'ni imzaladı ve yazdığı mesajı paylaştı. erdoğan şunları söyledi:

"aziz atatürk istiklal harbimizin başkomutanı ve cumhuriyetin kurucusu olan şahsınızı vefatınızın 80'inci yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. zat-ı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan türkiye cumhuriyeti'ni dahili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz.

cumhuriyetimizin 95'inci seneyi devriyesinde açılışını yaptığımız istanbul havalimanı tarihe nakşolmuştur. ruhun şad olsun."

bu ilk değil tabi 2 sene önce 30 ağustos’ta da osmangazi ve yavuz sultan selim köprüsünden bahsetmiş;

“misak-ı milli kulesi'nde anıtkabir özel defteri'ni imzalayan cumhurbaşkanı erdoğan, deftere "aziz atatürk, bugün büyük zafer'in 94. yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla yad ediyoruz. tüm yokluklara rağmen, kurtuluş savaşımızı büyük zafere ulaştıran azim ve inançla emanetiniz olan cumhuriyeti payidar kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan istikbal mücadelemizi yürütüyoruz. bu yıl hayata geçirdiğimiz osman gazi köprüsü ve yavuz sultan selim köprüsü gibi ülkemizin gurur kaynağı olan mücadelemizin birer tezahürüdür. zatı alinizin ve aziz şehitlerimizin bize emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz. ruhun şad olsun" mesajını yazdı.”
  • nesinin anormal karşılanacağının anlaşılmadığı durum.
  • rte’nin beyninin beton kaplı olduğunun ispat eden yeni bir eylemidir.

ayrıca ne kadar cahil ve usul erkân nedir bilmeyen birisi olduğunu da defaatle yaptığı üzere ispatlamıştır.
  • atam izindeyiz...
    demiş adam, bunda gocunulacak ne var.
  • "aziz atatürk,
    adınızın verildiği ankara'daki atatürk orman çiftliğ'ini katledip kendime çankaya köşkü dururken o kadar yokluğa rağmen bilmem kaç yüz odalık, bilmem kaç altın kaplı tuvaltleri olan saray yaptırdım" mı desin allasen
  • görgüsüzlüğün doruk noktasıdır.
  • 80 sene önce yerli uçak ile sivas'tan istanbul'a gidilen bir memleketten buraya gelindiği için gazi paşa'nın pek etkilenmeyeceğini düşündüğüm olay.
  • dünyanın en güçlü devletlerinden olma derken manda ve himayeyi kastetti heralde. çünkü her iki yazıda da bahsedilen yapılar yabancı yapısı ve oranın gelirleri yabancı şirketlere gidiyor...
  • adını sildik o havaalanından ama onu yazmayı unutmuşum.
  • meali,

''aziz atatürk, milliyetçi tayfayı kaybetmemek için aziz diyorum ama, adını biraz daha unutturmak için yeni havalimanını açtık, adının yazdığı her yeri ya katlediyorum ya da kapatıyorum. kitaplardan da sildirdim mi tamamdır bu iş''

olandır.