• (bkz: ananı da al git)

bunu diyen birinin, anlattığı şey hiç ama hiç samimi değil.
  • rte'nin kadınlar gününde yaptığı konuşmada annesiyle yaşadığı tuhaf anıdır.

"ayağının altını öperken, ayağını çekerdi. kendi ifadesiyle "oğlum nideysun" derdi. ben de anne olmaz derdim, bana cenneti çok mu görüyorsun, ben cennetin kokusunu almak istiyorum derdim."

cennet annelerin ayaklarının altındadır peki, kabul, eyvallah da koklamak nedir allah'ını seversen? annelerin ayaklarının altından ayak tabanı anlaşılıyorsa orada ciddi sorun var demektir.

http://www.hurriyet.com.tr/…nlara-seslendi-40065359

edit: ilgili kısım videonun sonunda. ama öncesi de yeterince mide bulandırıcı.

edit 2: çok tepki ve soru geldi, annesinin ayağını öpmüş ne var diye; gerçekten de öyle, sıradan biri olsa belki çok romantik gelecek bir olay bizim midemizi bulandırıyor çünkü ortada iki yüzlü bir durum var. insan tutkuyla bağlı olduğu birinin ayağını öpebilir bunda bir sakınca yok, son derece romantik ama bunu anlatan kişinin iki yüzlü olması, anlatan kişinin yeterince mide bulandırıcı olması hatta ufacık masum öpücükleri sapık gibi eleştirir olmaları bu entry'yi meşru kılıyor. tayyip erdoğan deyince zihnimizde canlanan bütün kötülükler ne yazık ki bu hikayede vücut buluyor ve midemiz bulanıyor. bunun suçu bizde değil.
  • mevzuyu tamamen yanlış anlamış bir adamın hikayesidir.

"cennet annelerin ayaklarının altındadır" demek, cennet annelerinin ayağının altıdır anlamına gelmez. annelerin yürüdüğü yer bile cennet gibidir demektir.

bunu anlamak ve idrak etmek için ayak fetişisti olmaya gerek yok ama gel de anlat..
  • günleri karıştırdığı anıdır. anneler gününe daha var. o gün daha çok prim yapabilşirdi bu anıyla. eşinden yürüseydi bugün daha olumlu olurdu.

ama bu da olumlu.
  • ahahaha olum bilal'in aklını nerden aldığını öğrenmiş olduk. adam mecazdan bile bihaber.

bu adam kesin kadınbudu, tavukgöğsü, dilber dudağı falan da yemiyordur.
  • (bkz: kavuşasın)
  • öncelikle iğrençtir. mecazi anlam taşıyan bir olayı ayağının altını öpmek ve koklamak noktasına getirmek gerçekten iğrenç. kimse annenin ayağı öpülmez demiyor, boku bile yenir annenin. ama bunu gelip de "ya geçen annemin ayağının altını kokluyodum, oy oğlum nideysun dedi" diye sağda solda malzeme yapmaz.

gel gelelim hakikaten analara ve onların özelinden çıkarak kadınlara verdiği değere.

bu beyefendi kafası parçalanarak ölmüş bir çocuğun annesini binlerce kişiye meydanlarda yuhalattı.
    bu beyefendi "anamız ağladı" diyen bir vatandaşa "ananı da al git" dedi.
    bu beyefendi kadın cinayetleri konuşulurken "kadına şiddet abartılıyor" dedi.
    bu beyefendi kalçası polis tarafından kırılan dilşat aktaş hakkında kadın mıdır kız mıdır bilemem dedi.
    bu beyefendi kadın derneklerine hitap ederken "ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum" dedi.
    bu beyefendi parçalara ayrılan münevver karabulut hakkında konuşurken “yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya" dedi.

ilk etapta aklıma gelenler bunlar. şöyle beş kişi bi araya gelse eminim bunların on katı kadarı daha bulunur. ha bu arada bu beyefendinin kurmaylarının kadınlarla alakalı sözlerinden hiç bahsetmiyorum diye. (bkz: ayhan sefer üstün)

önümüzde bunlar varken kendi anası ile alakalı söyledikleri ne kadar etkileyici ve anlamlı bilemem. bu insanın geçmiş icraatlerini ve laflarını düşününce şahsen anasının ayağının altını öpmesi, ana acısıyla kendini zincirlere vurması benim için çok bi anlam ifade etmiyor.

ya da sadece kendi anası değerli, geri kalanlar kadın bile değil. bilemedim.
  • keşke devamını da anlatsaymış... kendimden biliyorum çünkü...
    çocukken aynı sululuğu ben de yapıp, kafama terliği yemiştim. muhtemel kendisinin macerası da öyle bitmiştir.
  • yalan ve takiye içeren anı, madem cennet annelerin ayaklarının altında neden berkin elvan ın annesini binlerce kişiye, kadın evladının acısını çekerken yuhalattın, yoksa cennet yalnızca senin annenin ayaklarının altında mı?
    yapma, vicdanlı, kadına, insanlığa saygılı, iyi biri gibi hareket etme, takiye yapma, kendin gibi ol..
  • (bkz: fetişist)
hesabın var mı? giriş yap