şükela:  tümü | bugün
  • saçmalıktır.
    seçimleri kaybedebilir ki edeceğini düşünüyorum fakat buyrun muharrem bey buyrun meral hanım cb sizsiniz diye koltuğundan ineceğini hiç düşünmüyorum.
    çok büyük olasılıkla seçimlere inanmayacak ve dış güçlerin oyunu olduğunu iddia edecek.
    o adam o tahttan inmez.
  • gayet doğaldır. seçimi kaybettiği takdirde o koltuktan inecektir. başka türlüsü düşünülemez. eğer inmezse ki böyle bir şey mümkün değil, hukuki anlamda devletle vatandaş arasında fark kalmaz, herkesin her şeyi yapması meşru hale gelir. bu yüzden zaten devlet böyle şeylere müsade etmez. erdoğan’ın da en azından bu ciddiyeti taşıdığını düşünmek isterim.
  • 1- seçsis
    olmadı,
    2- mühürsüz oy,
    olmadı,
    3- sadat
    olmadı,
    4- son bağırsak tenyası dökücü (belgrat ormanlarındaki judo kıyafetini çıkardı mıydı, hepicinizi hallaç pamuğu gibi atar valla)
    oldu.
  • 16 yıldır alt yapısını oluşturduğu sistemi başkasına bırakıp gitmek mi ? imkansız.
  • ben bir muhalif olarak bu seçimi rte'nin kaybedeceğini düşünmüyorum. olaki böyle bir durum meydana geldi; o zaman bu tahtı bırakacaktır. bırakmadığı takdirde kaosa sürüklenecek ülke ki umarım böyle bir durum yaşanmaz.

girdiyi tanıma çevirirsek; olması gerekendir.
  • bunların "dava" dedikleri şey erbakan'ın "kanlı mı olacak, kansız mı?" dediği şeyin kansız versiyonu... plan da feto puştuyla beraber harekete geçirildi... önce devletin stratejik noktalarına adamlarını yerleştir, sikik davayı sekteye uğratabilecek atatürkçü vatanseverleri iftiralarla ekarte et, doğru olmayan şeyleri doğruymuş gibi gösterebilmek için medyayı ele geçir, maddi gücün laik taraftan "dava"ya inananlara geçişi için yandaşlara fahiş fiyattan ihale ver, bunun için ihale kanununu 186 kere değiştir, paraları cukkalamanın en kolay yolu betona gömmek olduğundan bol bol yol yaptır, bunu bir de "ama yol yabtı" diye yedir, rüyasında bile göremeyeceği makamlara andavallıları getir ki sana minnet duyup ne dersen sorgusuz sualsiz yapsınlar, istediğin gibi at koşturabileceğin ohal ortamı yarat, cumhurbaşkanlığı sistemi diye tek adamlık garabetini getir, tek adam olduğunda da artık 16 senedir yediğin nanelerin bin beterini yapmaya başlayabilirsin...

yani şu anda yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmiş "sikik dava" inananları bu "sikik dava"dan vaz geçerler mi sizce...
  • rte artik bir kisi degildir, sistemden zengin olan tum yandaslari iceren bir networktur. rte artik bir hanedandir.

tum bu genis network, erdogan sonrasi kazandigi mevzileri ve gucu birakmamak icin siradakini var gucuyle destekleyecek ve parlatacaktir. bu parlatma esnasinda kardesler-damatlar arasinda cesitli kiskancliklar yasanacaktir, taht kavgalari yuzunden, olan turkiye'ye ve vatandasina olacaktir.

ama onemli degil, ben uzaklardan tv'de rastlarsam bir bati afrika ulkesine gosterdigim ilgiden fazlasini gostermeyecegim. umurumda degil. hayat cok kisa. her millet hak ettigi sekilde yonetilir.