şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, bülent ecevit'le, bill clinton'ı aynı karede gösteren o meşhur fotoğraf üzerinden yaptığı aşağılamadır.

  en hafif deyimle nezaketsizliktir!

  neymiş efendim! eceviti kastederek, onlar gibi zavallı değilmiş! o devirler geçmiş!

  olma zaten! hiç bir siyasetçimizin, başkanımızın aciz olmasını elbette istemeyiz.

  rahmetli ecevit, böyle bir laf edilecek en son insandır bu ülkede. bütün siyasi hayatı, ülkesinin çıkarlarını savunmakla geçmiştir.

  abd'nin, onca muhalefetine, ambargosuna rağmen kıbrıs çıkarması yapmıştır. abd'ye rağmen, haşhaş ekimi yasağını kaldırmıştır. üstelik bunları soğuk savaş şartlarında yapmıştır. rahmetli, siyasi hayatının bütün döneminde abd'ye mesafeli durmuştur. böyle onurlu duruş sergileyen insana bu laflar edilmez.

  sadece, ecevit'in ırak politikasını takip etseydi, barzani tarafından nasıl kandırıldığını itiraf etmek zorunda kalmazdı.

  edit: rahmetli bülent ecevit'in eşi raşan ecevit, konuyla ilgili açıklama yapmış. açıklamayla ilgili haberi alıntılıyorum.

  --- spoiler ---

  eski başbakanlardan merhum bülent ecevit’in eşi rahşan ecevit yaptığı yazılı açıklamada, türkiye'nin siyasi hayatında nezaketli duruş ve üslubuyla saygın bir iz bırakmış bülent ecevit'in adının son günlerde yanlış algılanmalara yol açacak şekilde çarpıtılarak yansıtıldığını belirterek, “türkiye'nin ulusal çıkarları söz konusu olduğunda özellikle amerika ile haşhaş konusunda yahut kıbrıs ve ege konularında damga vurmuş ecevit günlük siyasi polemiklere malzeme yapılma saygısızlığını hak etmeyecek izler bırakmıştır. bu tip gereksiz polemiklerin toplumda farklı bir algı yaratma amacıyla yapılmış olduğu kaygısıyla kamuoyuna bir açıklama yapma ihtiyacı duydum” ( iha )

  --- spoiler ---

  edit 2: ilgili başlık

  (bkz: 14 ekim 2017 rahşan ecevit açıklaması)
 • nasıl iktidara geldiğini anlatmış bir açıklamadır.

  barış yarkadaş'tan dinleyelim
 • tamamen tribünlere oynayan birinin sözü.

  ecevit en azından gidip 11 milyar dolar anlaşma yapıp bir iki hafta sonra diplomatik krizlere gark olmuyordu.

  bir de;
  "kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz." (hz. muhammet)
 • sen ne tür bir hastalıksın amk ne günah işledikte seni musallat ettiler. utanmaz arlanmaz iki yüzlü şeytan.
 • ecevit döneminde dolar'ın kaç tl olduğunu bilmeyen cumhurbaşkanımızın söylemi.

  aciz dediği insan ülke ekonomosini gayet iyi idare ediyormuş. diğer ülkelerin boyundurluğunda değilmişiz, paramız daha değerliymiş. 2001 ekonomik krizine rağmen.
 • ecevit'teki yürek rte'nin toplam ağırlığı kadardır.
 • kürdistan referandumu sonucunda sınır kapısını bile kapatamamışlardır.