şükela:  tümü | bugün
 • erdoğan'ın askerlik arkadaşı olan bursa belediye başkanı recep altepe, seçimlerde gayet başarılı bir profil çizmiş.

  2009'da %47,3
  2014'te %49,6
  2017 referandum: %53,2 evet.

  bariz bir şekilde adam işinin ehli. türkiye'nin en güyük 5 kentinden sadece bursa evet demiş, bu da bir başarı. peki bu adam neden görevden alınıyor? neden sıkıntılı bir kent bursa? adamda metal yorgunluğu yok, çatır çatır iş görüyor. yoksa olayın arkasında fetö mü var?

  halkın iyice bilgilendirilmesi gereken hadise. fetö varsa adalete teslim edilmelidir.
 • bursa da yaşayan bir yazar olarak; rte nini bu beyanını anlamanın yolunun, anketlere veya seçim sonuçlarına değil gelip bursa'da 2 hafta kalmasıyla anlaşılabilecek bir durum olduğunu düşünüyorum .
  17 yıldır bursa'da yaşamaktayım . ben bu kadar kötüye giden bir trafik ve yerleşim - proje dönemi görmedim .
  son zamanlarda ki projelerin başarısızlığı ayan beyan ortadadır .
  ayrıca bursa halkı nilüfer ve mudanya hariç akp'ye oy verir (genelliyorum - istisnalar kaideyi bozmaz- siz yıldırımda oturan biri olarak chp ye oyvermiş olabilirsiniz . ama genel akpye verir biliyorsunuz ) . belediye başkanına değil.
  ne kadar istemesem de rte nin yorumuna katılıyorum ; bursa artık sorunlu bir kent .
  - altıparmak-heykel tarafına yapılan tramvay tam bir rezalet . trafik tıkayan bir araç . tramvay yapılacaksa altıparmak-çekirge güzergahına yapılabilirdi. bu iki semt kolayca birbirine bağlanırdı.
  -acemler tarafındaki mudanya köprülü kavşağı eskisinin aynı oldu nerdeyse . o çileye(6 aylık kanser yapan trafik) değmediği gibi trafik daha da felç oldu bölgede .
  -terminal - nilüfer arasında bursalılara nefes aldıran çevre yolundaki sürekli çalışmalarla trafiği felç etti(sürekli bir asfalt çalışması) . alternatif çözümler dillendirlmedi .
  -bir yıl önce yapılan asfaltlar tekrar tekrar yeniden çalışmalra alınıp yamalı hale geliyor .
  -carrefour kavşağı bir türlü düzeltilemedi çözüm olarak döner kavşak kaldırıldı ama yetmedi .
  -kentsel dönüşüm adı altında pekçok çarpık yapılaşma ortaya çıktı .( şehreküstü toki bölgesi sanırım ismi doğan bey toki )
  -nüfusu 3milyona yakın yada geçik bir kentte devlet hastanesi olarak 4-5 tane hastane var . yenileri hiç yapılmıyor . bu durum 17 senedir aynı . bursada hasta olmak tam bir zulüm .
  -son olarak kent meydanı terminal arasında (yeni yalova yolu) çalışmalar akıllara ziyan. evet yeni bir tramvay mucizesi . şeritler bir anda 3 ten 2 ye düşüyor . bazı yerlerde 1 e
  - ayrıca allah aşkına türkiye'nin en büyük sanayi kentinde nasıl demir yolu olmaz ya? 17 senedir bir adım görmedim . en yakın havaalanı 1 saat uzaklıkta . milyar dolarların döndüğü bir kent ve yabancı yatırımcı neden gelmiyor diye ağlıyorsunuz . ulen adam bakıyor türklerin övdüğü sanayi kentinde daha demiryolu yok . olanıda bundan 50 - 60 sene önce belediyenin borcunu ödemek adına hurdacılara sattıkları söyleniyor hesabı siz yapın .
  - eskiden bilen bilir, altıparmak-heykel nezih , şehrin göbeği diye tabir edilen bir yer idi. şimdi arapça yazılardan başka bir şey yok . ana caddedeki dükkanların hepsi boş . merkezde bir gencin gidip sakince alkol alabileceği bir yer yok . ( tamam alkol kötü bir şey ama almak isteyen alır bana ve size ne) . haliyle bütün bursa cehape li belediyelere kaçıyor . ama nereye kadar
  -eskiden yeşil bursa idi şimdi beton bursa oldu . yeşil görünce kaldırım taşlarının arasında sebepsizce gülümser olduk .
  -bütün kaldırımlar ve sokaklar belediye ekiplerince otopark adı altında rant tuzağına dönüştü . iki kişi yanyana yüreyebileceğiniz kaldırım yok .
  -türkiye'nin en pahalı ulaşımına sahip.

  neyse bunlar benim aklıma gelenler .
  işin içinde başka bir durum var mı bilemem . ama bursa belediye başkanının başarısız olduğunu düşünmekteyim . sanırım akp içerisindeki bazı kişilerde yerel seçimleri kaybetme riskini görmüş olmalılar ki bu durumdan rte bahsetmiş olduklarını düşünüyorum .

  edit: elbette ki işin içinde deli gibi rant vardır . bizde biliyoruz . ama kahvehane ortamı gibi goy goyda yapmak istemiyoruz . aşağıda kendini bilmez bir kişi bize saftirik demiş. aferim kardeşim . bir sen biliyorsun ihalelerde dönen paraları . aferim . bravo .
 • sadece yalova yoluna yapilan ucube bile recep altepe'nin gönderilmesi için yeterli. tokilere girmiyorum bile. güle güle altepe.
 • haksız değil.

  en güvendiği adam olan, askerlik arkadaşı recep altepe'nin cemaat bağlantılarını herkes biliyor.

  bursa'nın tepesinde yer alan diğer adam, sanayinin başı, btso başkanı ibrahim burkay da aynı şekilde.

  üstelik bu ikisi 15 temmuz sonrası çocuklarını nikahladı.

  diğer yandan şehrin en hızlı gelişen, en keyifli, en modern, en büyük ve en fazla sanayi bölgesini barındıran, en aktif bölgesi olan nilüfer 25 senedir chp'nin kalesi konumunda. akp afişleri billboardlarda bile rahat bırakılmıyor.

  "sorunlu" tabi, yersen.

  not: konunun altepe'nin kötü hizmetleriyle alakası yok. siz kötü hizmet veren hangi akp'li büyükşehir belediye başkanının görevden alındığını gördünüz bugüne kadar?

  melih??
 • bunu anlamayan adam hayatında bursa il sınırından içeri girmeyi bırak iskender bile yememiştir.

  recep altepe'nin bursa'ya yapabileceği en iyi hizmet istifadır.
 • nöronlarınızı boşu boşuna burada yıpratmayın, daha verimli işlere ayırın.

  yetişkin bir rte için sebep her zaman aynıdır; rantta sıkıntı çıkması. yüzde 10'unu düzenli / verimli alamıyordur, altepe ondan çok kendi çevresini oluşturup kayırmaya başlamıştır, o çevre de onu koruyup kollamaya başlamış, şehirde rte'den başka (haşa!) bir iktidar odağı -amiyane tabirle- palazlanmasına yol açmıştır filan işte.
 • belediye başkanlarının seçiminin yaptığı hizmetlere göre değerlendirildiğini sanan saftirikleri ortaya çıkarmıştır. ya birine yeteri kadar ihale vermemiştir, ya birinin tavuğuna kışt demiştir. ne bekliyordunuz yani?
 • adam bursanın anasını sikti, hala çatır çatır iş yapıyor diyenler var. 6 şeritlik yolları metro bokuna 2 şeride düşürdü, trafiğin anasını sikti, yerin altında yapılamaz mıydı amk metrosu? hele o ipek böceği denen tramvayı hiç anlatmıyorum bile.

  edit; yerine gelen farklı mı olacak tabiki olamayacak, zihniyet değişmediği sürece hizmet de değişmez.
 • kent meydanı ve terminal arasına yapılan tramvay sebebiyle yol daralması
  yine kent meydanı ve heykel arasında ne işe aradığı bilinmeyen ipek böceği
  trafiği rahatlamak için yeni stadı acemlere yaptık diyen fakat acemler trafiğinin anasını belleten
  üstüne üstlük o bölgede yeni hastane yapılıyor trafiği iyice felç edecekler.
  toki ile mimarinin anasını ağlattılar
  restorasyon adı altında balibeyi ucubeye çevirdiler
  yani say say bitmez peki altepe denen adam nasıl bu oyları alıyor?
  bursa sürekli düşük profilli insan göçü aldığı için oyların büyük bölümü buradan geliyor + suriyeli vatandaşlarımız ve tabii ki ne yaparsa yapsın akp'ye oy veren kemik kitle.