• @

habere göre cumhurbaşkanı bu işi çözün demiş!

ekleme: öyle bir ülke düşünün ki cam filmi geride kalan tüm önemli konuları silip süpürüyor. ekonomi, dış politika, demokratik haklar, adalet, liyakat, terör vb. tüm ana başlıklar bir kenara bırakılıyor onun yerine tüm ülke cam filmini tartışıyor ve o kadar ses getiriyor ki cb geri adım atıyor. şuna gösterdiğimiz tepkiyi yukarıdaki başlıklardan birisine göstersek kim bilir ülkede neler düzelecek. ama nerde!
  • 'ben demiştim' demekten hoşlanmıyorum, ama:

(bkz: #71653808)
  • peki madem 5 milyon kişiyi ilgilendiriyor? söktüren 3 milyon vatandaşın parası geri verilsin o zaman...

edit: gssyi yatıranlar, yasalara saygılı olanlar korkaksınız ülke siiznn yüzünüzden bu halde diyen yiğit dostum. allah’ını seversen nasıl bir kahramanlık örneği gösterdin şu klavyenin başından yazmaktan başka acaba ? kaldı ki benim araçta cam filmi yok ama olup da o filmle gezen arkadaşlar oldu.206 şar tl cezayı yediler. polise artistlik bile yapanı oldu ama yine yedi cezayı. ulan arkadaş vatandaş ödese suç , ödemese suç! hangi aklı başında insan bu tespiti yapabilir anlamış değilim. normal şartlarda insanca yaşamanın kuralı yasalara kurallara kaidelere saygılı olmak iken, saçma bir hükümet yüzünden geldiğimiz duruma bak?
    cam filmini söktürdün sen korkaksın.
    ben de 5 sene sonra bu gün gittim öğrenim kredimi taksitlendirdim amk. inat etmiştim bunlara beş kuruş ödemeyeceğim diye. ne oldu? beş sene boyunca kimse benle beraber ne parasız eğitim dedi, ne de diyenlerle bi bok değişti. iş yapacağım iş yapabilmek için ise temiz kağıdı gerekiyor. ne yapsaydım pek değerli anarşist dostum ? bi anlat da hepimiz bilelim? bi birlik olalım ya? yenelim bunları!
  • gerçekten de verilmiş talimattır.

--- spoiler ---

''cumhurbaşkanı erdoğan, vatandaşında büyük tepkisini toplayan cezalarla ilgili olarak “genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi.''

myk toplantısında başbakan binali yıldırım, parti yöneticilerine “ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi.

--- spoiler ---

edit: evet ülkede bu kadar sorun varken buna yoğunlaşılması abes duruyor ancak işin içinde şöyle bir durum var arkadaşlar; geçen sene yönetmelikle taktırabilirsiniz deyip bu sene yine yasaklamaları doğal olarak kamuoyunun canını sıktı.
  • toplumdan gelen tepkileri artık dinlemek zorunda kaldığının göstergesidir inceden bi tırsma gelmiş demek ki.
  • motorlu taşıtlar vergisinde de aynı yöntem kullanıldı. çok şükür bir de olay zafermiş gibi lanse edildi. padişahım çok yaşa dendi zamma.

bakın çok ilginç şimdi de cam filmi işi çözülecek. tüvün camına yapışan kağıtlar kalkacak, yine hafif kusur olacak.

trafik polisi seni çevirecek devam et diyecek, yine ayarsız bir millet olduğumuz için bu işi hakkıyla yapan güvenlik artı ışık geçirmezlik için llumar olsun 3m olsun film uygulaması yaptırdığımız araçların yanı sıra asıl tehlike 20 liraya röntgen filmi kaplayan kuş serici vatandaşlar yine arabalarında görünmemeye devam edecek. egsoz patlatmaya devam edecek mahallelinin kulağını sikmek için.

ben hala söktürmedim cam filmlerimi söktürmeyi de düşünmüyorum. bence siz de söktürmeyin uygulama paranıza yazık. çözülür 2 3 güne. burası türkiye. herkes istediği gibi at koşturabiliyor nasılsa. rahat olun.

ulan ceza kesilmeyecek madem, ankarada mesken tuttunuz köşebaşlarını çatır çatır millete geçirdiniz. noldu kasalar hemen doldu mu da kararı iptal edeceksiniz? bu nasıl iş allah aşkına ya.

edit: 3 tane koskoca bakanlik hala calisma yapacakmis. aracin ici gorundugu surece ceza yazilmayacakmis... simdiye kadar kesilen cezalar icin calisma vs vs... :)))

artik bir de para iadesi yapilirsa makbuzu alip polislere naaahhh yapan yigidolari da goruruz boy boy. haklari cunku bence.

bakin cok ilginctir 3 haftadir benzin oldu 6 mazut oldu 5. ancak hic bir bakanlik veya yetkili naabacaz be kamil demiyor...
  • alınacak oyları etkileyen herşeyde böyle bir geri adım illaki yaşanıyor. ülkede yaşanan onca olaya karşın vatandaşın ciddi şekilde tepki verdiği nadide olayların başında bu cam film işi var. cumhurbaşkanı bu riski alamazdı. 2019'a kadar sizin kahrınızı biraz daha çekecek. ya sabır diyor. 2019'dan sonra da ne derse o.
hesabın var mı? giriş yap