şükela:  tümü | bugün
 • seversin sevmezsin; çaldı dersin, fetö'ye hizmet etti dersin, ananı al git dersin, yolsuzluk filan ne varsa söylersin ama istanbul belediye başkanlığından beri bu adamın hizmette çıtayı hep daha yükseğe taşıdığını inkar edemezsin. milletin tav olduğu da bu zaten. çünkü bu yoruma açık bir şey değil, daha önce olmayan şey şu an karşısında yani. artık yol mu dersin, marmaray mı, hastane mi, kültür merkezi mi, hava limanı mı, park mı, üniversite mi ne dersen, hangisine denk geldiyse... hele eski istanbul'u görenler, ister modalı kemalist, ister fatih ismailağadaki sofu... hangi dünya görüşünden olursa olsun en çok istanbul'lular bunu bilir, ve takdir eder. yiğidi öldür hakkını yeme...
 • tabi lan eskiden hic iphone falan yoktu simdi herkesin cebinde 1 tane var.

  yil olmus 2018 hala utanmadan 90larin dunyasiyla 2018 yilini kiyaslayan kendini bilmezler var.

  hee bina falan yapti aynen.
 • yol derken?
  köprü derken?
  lan geçmediğim yola, köprüye dolaylı yoldan para ödüyorsam bu hizmet mi oluyor?
 • olması gerekeni lütufmuş gibi sunanlar sayesinde baş gösteren sanrı. bu sayılanlar zaten olması gerekenler. devlet, belediye, devletin kurumları bunları vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için yapmalı; bunlar iktidarın bize lütufları değil. üstelik 2018 deyiz, e bi zahmet bazı şeyler de olacak. işte sizlerin anlamadığı da bu.

  2002 öncesi de yapılmayanlar nedeniyle hükümetler eleştiriliyordu. ancak siyaset nedeniyle ülke ikiye ayrılmadı hiçbir zaman. şimdi ise yapılanlar nedeniyle iktidar yere göğe sığdırılamıyor ve sokakta 80 öncesini hatırlatan görüntüler yaşanıyor vatandaşlar arasında. ha siz beton yüzünden oy vereceksiniz verin; ama ülkenin yarısıyla kavgalı bir isme sırf hastane, yol, marmaray yaptı diye oy vermek cehalettir kusura bakmayın.
 • üstün hizmet madalyası vermek lazım kendisine. çünkü yol yaptı, yancıları da yolunu buldu bu sayede.
  (bkz: yolunu bulmak)

  (bkz: çıtanın aşırı derecede yükselip gözden kaybolması)
 • arşa değil arza