şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanının canı sıkıldıkça veya bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettiği an yaptığıdır.
    canın mı sıkıldı,dilin mi şişti, doları mı yükseltmek istiyorsun yap hemen bir toplantı.

zaten ülkede konuşulacak konu bitse muhtar bitmez...

kim bilir belkide koskocaaaman sarayında arkada bir yerlerde kadrolu muhtarlar vardır.

-beyler 1-3 toplantı var mazeret istemiyorum herkes hazır olsun
    -şak şak şak (alkış)
  • muhtar olma hayaliyle yanıp tutuşan beni kararımdan vazgeçiren olay. en azından bir süre askıya alıyorum. yoksa muhtarlık süper bir şey.
  • muhtarlar bile ne olduğunu anlamıyor.

toplantıya cumhurbaşkanı çağırıyor diye aylık maaşını takım elbiseye verip kara kara ne bok yiyecem ben bu ay diye düşünen muhtar biliyorum.

adamın hitap edebileceği tek kitle muhtarlar pozisyon itibariyle. e tabi haliyle buradan sesleniyor tabanına.

muhtar bahane, miting şahane.
  • muhtarlara tuvalet kağıdı muamelesi yapmaktır.
  • yeni bir propaganda araci ve beyin yikama metodu olarak 2015 yilinda bunu yapan insan gercekten hayat da insanlik da dair cok seyi kaybetmistir.
  • devlet yönetimindeki en üst rütbenin en alt rütbeyi ayağına çağırmasındaki aşırı asimetriden faydalanmaya dönük zavallıca çaba.

genelkurmay başkanının ere "gel oğlum" demesinden bir farkı yok. muhtarın gelmeme şansı çok düşük, kaldı ki muhtar ismiyle cismiyle bilinen biri, açıktan muhalefet şansı yok, sıfatı kamu görevlisi vb.

bir yandan da bu milletvekilleri, muhalefet partisi liderleri filan kendisini reddedince rte'nin elindeki tek koz. vali kaymakam çağıracak hali yok, adamların işi gücü var. hem işsiz güçsüz hem devlette çalışıyor sayılabilecek ve kendisine de hayır diyemeyecek yegane kitle kim? muhtarlar.

üstelik de anadolu ajansı, trt gibi zırıltılar sayesinde bu içi bomboş olan monologlar haber olarak etrafa da yayılıyor.
    bazı yöneticiler hiç bir işe yaramayan toplantılara bayılırlar ya, hem sizi işten alıkoyarlar hem de müdürlüklerini hissederler. aynı o işte, devletin en üst makamında böyle bir çaresizlik, böyle bir olmamışlık...
  • başkanlık sistemi denemeleridir. buradan başlayayım bakalım ne olacak.
  • bir dolu muhtar var, her hafta başkasını çağırsan yine bitmez o yüzden çağırılmayan muhtarlar kırılıp gücenmesin diye cumhurbaşkanımız boyuna toplantı yapıyor.

pek düşünceli ve nazik bir eylem biçimi*