şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rte'nin hira'ya çekileceği gündür.. zira vahiy gelmeden başka türlü söylemesi zor gibi ...
  (bkz: söylesene diyorsun söylemek zor küçüğüm)
  (bkz: hayırlısı be gülüm)
 • aslında çoktan demiş olduğu gündür.

  nasıl demokrasiyi bir trene benzetmiş -ve özellikle de yetmez ama evetçiler de bakıp durmuştur- "gerektiğinde ineriz" demiştir, o tren ile de işi bitmiştir. şimdi temizliğe başlamıştır. adalet, eğitim vb.

  şimdi asıl önemli nokta, birer büzüktaş olarak, önümüzdeki seçimlerde nasıl davranacaklarıdır. güç gösterileri ile şimdiye kadar geldiler. ama cemaatin bu noktada yeni bir partiye göz kırpabilmeleri mümkün görünmüyor bence. öyle lanetli bir hale geldiler ki kimsenin kıçı böyle bir ittifakı yemez. yeni bir oluşum için de çok geç. akp bu noktada çok etkili oynadı oyunu gibi duruyor. uçakların kalkıştan dönemeyeceği nokta gibi cemaat de o noktada takıldı kaldı. muhtemelen haraç mezat bir orta yol bulacaklardır. elbette ki "benim size ihtiyacım yok" ve "okyanus ötesi olmasa boku yersin, kendine dikkat et" göndermeleri arasında olacaktır bu paylaşım savaşı.

  bir önemli nokta da asıl amerikanın feto ile işinin bitip bitmediğinin bilinmesi noktasıdır. tabi tersi rte için de geçerli.
 • gerçekleştiği gün kendilerine oy verecekler olabileceğini hesapladıklarından, oy verildiği takdirde yakamızdan düşmemeyi garantiledikleri gündür.
 • şimdiden birilerinin hoşuna gitmemiş olan durum .. hayali bile ürküttü sizi değil mi ?.. durun ama ya daha demedi korkmayın , ürkmeyin. sizin yeriniz farklı kollardan çoktan sağlamlaştırılmıştır bile .. *
  (bkz: kadrolaşmaya devam)
 • 30-35 cemaatin koalisyonu olarak iktidara gelen bir partinin, gittikçe daha da sivrilen, iktidar gücünü tek başına elinde tutmak isteyen ve kendisine meydan okuyan bir cemaat ile karşı karşıya gelmesi kaçınılmaz olacağından ve hatta bu durum çoktan vuku bulduğundan gayet olan bir gündür. kılıçlar çoktan kesilmiştir.

  (bkz: aktif eğitimciler sendikası)
  ayrıca (bkz: hakan fidan)
  ayrıca http://t24.com.tr/…i-ve-endiselerini-anlatti/229493
 • cemaatin ampul üzerinden yönetimi ele geçirip, kendisine karşı güç olarak dikilmeye çalışan rte'yi refüze etmesi yada tam tersi durumda yane ampulün cemaat üzerinden kurduğu teokratik diktatörlükte kimseye muhtaç olmadığını hissettiği gün diyeceği söz olabilir.
 • o gün, bugün değildir zira kendisi şu sıralar reyhanlı' daki patlamalardan dolayı türlü palavralar atmakla meşgul..

  (bkz: muhalif güçlerle alakası yok)