şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp’nin 2018 seçimlerinde cumhurbaşkanlığı ya da meclisteki çoğunluğun kaybedeceği kesin artık(umarım ikisinide kaybeder) kendi seçmenleri dahil o gözle bakıyorlar,geçen seçim ve referandum dönemelerindeki muhalefet ve ahali üzerinde yapılan akp - rte baskısının 2018 seçimlerinde olmadığı şaşırılacak derecede fazla, halk’a sunabilecek birşeyleri kalmadı vs…

  şimdi bu bağlamda rte biliyor ki ülke ekonomik olarak batmış durumda ve bundan kurtulmanın tek çaresi var, batık ekonomiyi başkasına yıkmak rte geleceğe yönelik büyük bir oyun oynayıp seçimleri kaybedecek ve 2018 - 2023 arası akp’yi tümüyle değiştirip kadrolar, hedefler vs..(2023 hedef rakam, bu 2021, 2022 felan olabilir ama amaç 2023 de iktidar olmak)
  partiyi yeniden kurup geleceğe hazırlayacak, şu an devlet içindeki tüm akp kadroları da akp yerine gelecek hükümetin altını oyarak 1997 de (akp’lilerin söylemiyle) enkaz bir ülke devraldıysa gelecekte de onu yapmaya çalışacak, oy potansiyeli de hazır hepimiz biliyoruz bunlara kimlerin oy verdiğini, rte nasıl hangi argümanlar ile oy alabileceğini iyi biliyor gelecekte eline geçen malzemeleri iyi kullanacak.

  bu seçimlerde akp’nin yerine geçecek olan hükümetin an'ı değil geleceği planlaması gerekiyor (bence en önemli şey eğitim) ülkenin her alanına dokunup türkiye’yi yaşanılabilir bir ülke haline getirmesi, gelecekte de bu yobaz sürüsü ile uğraşmamamız için çok önemli.

  (peşin edit 01: lütfen küfür etmeyin şahsi görüşlerim bunlar, siz bi düşünün derim.)

  (peşin edit 02: türkçeyi katletmiş olabilirim kusuruma bakmayın)
 • ilk cümlede herseyi mahvettin şampiyon!

  akp çoğunluğu kaybetse de akp seçmeni tayyibi yine cb yapacak.
  akp seçmeni chp ya da mhp seçmeni gibi parti tabanlı seçmen değil, lider odaklı bir seçmen.aslinda merkez sağ seçmen bir nevi ortanca seçmen o yüzden bu tip seçmenler zaten partiye değil lidere bağlı oy atarlar.
 • kılıçdaroğlu'na mı oy verelim bahçeli'ye mi diyen çok sayıda insan vardı. artık kötünün iyisi diyerek tayibe oy vermeyecek bu kitle.

  bu büyük oyunda unuttuğun tek nokta; adam yolsuzluğun dibine vurup, karşıt görüşlüleri içeri attıktan sonra o koltuktan inerse değil bir daha çıkmak gün yüzü göremez. iktidarlığa birkaç yıl ara vermek gibi bir durum yok yani.
 • bir kesimden duyduğum şaşırtıcı cümle. ekonomik yıkım malum ama siz zannediyor musunuz ki erdoğan kendi elleriyle iktidarı teslim edecek. gelen iktidarın ilk işi tayyip'i hapse tıkmak olacaktır. olum siz ne içiyorsunuz lan.
 • iktidardan düştüğü gün yargılama sürecinin de başlayacağını bildiği için katılmadığım önerme.
  tarihten örnekle açıklayalım ; hitler, ruslar berlin'e girdiğinde "yönetimi keitel'e veriyorum işgalin sorumlusu odur" deyip yırtmak yerine intiharı rus hapishanelerinde işkenceye yeğlemiştir.