şükela:  tümü | bugün
 • gün gibi ortada olan ama ekşici mükemmel insanların! bir türlü görmek istemediği şeydir. ayrıca bunu şahsım değil bizzat gülen söylüyor. yaklaşık 20 yıl önce bir gülen-rte görüşmesi. gülen'in açıklamaları ise şurada.

  "dön gel bitsin bu hasret" sözü acaba gülen'i daha da kolay yargılatmak olamaz mı? sonuçta adam amerika'da kök saldı ve bir türlü getiremiyorsun. sadece kendi isterse gelebilecek. ayrıca fetönün 40 yıldır bu ülkede yapılandığı bir gerçek. darbeci, fetöcü generallere bir bakın hangisi 10 yıldır asker? devlette, mitteki yapılanan fetöcülere bakın hangisi 2-3 yıldır bu devletin içinde? 1980 darbesi için fetönün sözlerine hele bir bakın. ondan sonraki demeçlere, ecevit hakkındaki konuşmalarına hele bir bakınız. hiç kimse bu devletin içinde bunları akp büyüttü diyemez.
 • ben ikna oldum.
 • aynen aynen hiçbir akp'linin nur-ışık evleriyle cemaat okulları abileri ablalarıyla ilgisi yok, çalınan sınav sorularıyla, torpille adam kayırmakla alakaları yok, devletin bilgilerinin sızdırılmasında, fetöcü hakimlerinden yalan davalardan(ergenekon,balyoz vb.) polis ve orduya sızmalarından haberleri bilgileri yok, hoca efendi diye söze başlanılmasından, ne istenirse verilmesinden, yetmez ama evet referandurumundan hiç bir akp'li sorumlu değildir tüm suç tabi ki chp'nin arkadaşlar.
 • (bkz: içeri girdiğimde 20 yıldır bitirmek için sıvazlıyordu)
 • herhalde büyüterek bitirme taktiği gitti sanırsam
 • rty'ye gülen olarak algıladım, daha mantıklı olanı beyin otomatik seçiyor elde değil.
 • (bkz: ya küçüksün ya da cahil)

  okuyalım öğrenelim:

  jandarma genel komutanı şener eruygur'un katıldığı son milli güvenlik kurulu toplantısı'nda cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından eruygur'a söz verildi. herkes, şener eruygur'un selamlama ve veda konuşması yapacağını beklerken şener eruygur, cebinden çıkardığı kağıdı okumaya başladı.

  "iktidarın, gericilere, yobazlara" nasıl iltimas geçtiği… cemaatlere nasıl kol kanat gerdiği… irticanın bu hükümet zamanında nasıl kök saldığı" gibi sözler dökülünce, başbakan erdoğan:

  "kes lan!" diye bağırdı öfkeyle. yüzü kıpkırmızıydı.

  "kes lan!" sözü üzerine bir anda ortalık buz kesti ve toplantı sona erdi.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

  şimdi de, bu olayı 2013 senesinde akp'li köşe yazarınca cemaat taraftarı bakış açısıyla yazılmış yazıdan okuyalım ve akp'li göt kıllarının nasıl birer dönek olduklarını tekrar hatırlayalım: (başlığı açan öküzün de aynı olduğuna eminim.)

  http://www.haber7.com/…ygura-nasil-haddini-bildirdi

  şimdi de, güvenilir insanların yazdığı bir gazeteden, 2016 senesinden bir analizi okuyarak normalleşelim:

  https://odatv.com/…-kimse-anlamadi--1311161200.html

  evet son aşamada bu yüzsüzlükten ve döneklikten mideniz bulandı ise sevinebilirsiniz, normal bir insansınız. yolunuz açık olsun. yok eğer bir şey hissetmediyseniz yavşak bir yalaka veya katıksız o. çocuğu olma ihtimaliniz yüksek demektir. kendinizden tiksinmeye başlayabilirsiniz.
 • katıldığım önermedir. istiyordu, ama akıllı davrandı ve "dostuna yakın, düşmanına daha yakın ol" felsefesi ile hareket etti.

  eğer o şekilde hareket etmeseydi, bugün rte tarih olmuştu ve biz de gülen imparatorluğunda sürünüyorduk.