şükela:  tümü | bugün
  • özellikle ayyuka çıka(rtıla)n bu son videoyla artık iyice şüphelenmeye başladığım stratejidir. bu seçim kampanyası boyunca yok daha neler diyebileceğimiz bir sürü söylemi ve icraatı oldu rte’nin. bence toplumun (özellikle chp seçmenin) bir kısmının bilerek hdp saflarına kaymasını istediği için böyle saçmalıyormuş gibi görülmek istiyor. buradaki asıl amaç toplumda bir hdp ve selahattin demirtaş heyecanı yaratıp ince’yi akşenerin gerisinde bırakmak istemesi olabilir. çünkü ikinci tura kalındıgında kürtlerin akşenere karşı ilgisiz olacağını tahmin ediyor. bu da anlaşılır birşey sonuçta. özellikle bu bilerek ya da bilmeyerek yapılan algılardan etkilenip sinirlenen insanların sadece meclis için hdp’yi desteklemeleri ve ince’den şaşmamaları ikinci tur için rte’nin tüm oyunlarını bozacaktır. bunu ben kendim yapmadım (hdp ve selo’ya verdim oyumu bugün) ama ikinci tura ince de kalsa akşener de kalsa desteklerim. umarım bu korku imparatorlogunu, bu kağıttan kaplan boş gövde saltanatını yerle bir etmek için tüm hdp’liler de benim gibi düşünür. çünkü bu son seçim. bu seçimi akşener kazansa dahi bunlar kadar yayılıp her yeri işgal etme zamanını ve o desteği bulamaz. artık ülkenin zihniyeti değişmiş olur. bir daha öylesine körü körüne bir lidere bağlanıp peşinden gitmeyecek bu toplum bilinci oluşur. bunun için de burda söylenilrceğim şeyi tekrar edecek olursam. ikinci tura kim kalmış olursa olsun desteklenmeli. en milliyetçisi bile tek adamlıktan iyidir, yeğdir.
  • rte ile strateji kelimelerinin aynı cümle içinde kullanıldığı bir cümle görmeyi bize nasip etmiş başlıktır.

rte lan bizim rte.

ne stratejisi adam çıkıyor "yol yaptım", "tünel yaptım", "yol yaptım", "kahvehane açacam", "kek yaptım" falan diye ülke yönetiyor.

edit: kahvehane değilmiş, kıraathaneymiş.