şükela:  tümü | bugün
  • ilim ehli tarafından devletin başı olarak kendisine gösterilmemiştir.

poromterin bozulması ve erdoğan'ın bir süre sesiz kalıp yanındaki korumasına çağırmasını eleştiren muhalefete erdoğan şöyle yanıt vermiş:
    “geçen gün öyle diyor. prompteri unutmuşum. ben prompteri unutmadım, dersini veririm sana. ben kanaat önderleriyle yaptığımız iftarda, yanımdaki hoca efendi akşam namazını kılmak için çıktı. ben konuşmamı yaparken dönüyordu, korumalar önünü kestiler, tekrar sandalyesine göndermediler. bu beni rahatsız etti. koruma müdürümü çağırdım ‘şurada hocaefeninin önünü kestiler’ bu benim ilim ehline gösterdiğim saygımdır bay kemal, bay muharrem. "

nasıl bir ilim adamıysa devletin başı konuşma yapıyor. bütün millet pür dikkat dinliyor. içlerinden bir tek hoca efendi müslüman sanki kalkıp namaza gidiyor. gelişinde de kimse kim olduğunu bilmiyor korumalar engel oluyor. tabi yersen.
    sağdan soldan toplanan kişiler sanki oradakiler.

sizi bilmem ama şahsen ben tatmin oldum.

http://www.hurriyet.com.tr/…hesaplasacagiz-40858524
  • adam illa arada bay kemal diyecek :))

kardeş olayın bay kemal'le alakası yok. alevi, kemal, hoca efendi, namaz falan aynı cümle içinde kullanmak istiyorsun ama gerçekten sıkmadı mı sence de? sen de haklısın bu kadar gerizekalı varken sıksa da kullanayım diyorsun. aslanım benim.
  • geri dönmesini bekleyerek gösterdiğini söylediği saygıdır.

gerçekten dediği gibiyse hem konuşma yaparken hem de alimleri takip edebiliyor ve saygı gösterebiliyor demektir.

yalnız muhalefetin eleştirdiği bir konu daha namaza niyaza bağlanmıştır o ilginçtir.
  • ilim ehli adam namaz mı kılar o bildiğin tarikat hocasıdır
  • -şu ilim ehli nereden geliyor?

-namazdan efendim

-namaza mı gidilirmiş dangalak.

- tamam efendim aldırıyoruz.
  • ezan erteletme olayı ile manevi değerleri ne kadar önemsediği anlaşılan zatın gösterdiği saygıdır.