şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı'nından hiç beklenmeyen bir hareket olmasına rağmen umut vaad eden okul tatili açıklamasıdır. şaşırtmıştır ama olması gerekeni yaptığı için konu genelinde tebriğimi almıştır. konu basit görünse de ehline bırakmak yöneticinin sorumluluğudur.

açıklamada "bilim kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa uyalım, çünkü işin ehli onlar" demiş.

link

peşin not: ne tayyip erdoğan'ı ne de partisinin uygulamalarını tasvip ediyorum. konu bağımsız eleştirilerinize küfür ile karşılık verilecektir.

edit: öncelikle konu üzerinden eleştiri yapan yazarlara teşekkürler. sorumluluğu üzerinden atmak istiyor olması da muhtemeldir. ama gelin görün ki ufacık bir virüs "her şeyi ben bilirim" çılgınlığının sonunu getirdi.
  • önce işin ehline talimat verip sonra işi ehline bırakmıştır.

yemeyiz biz bunları.

edit: detayı yeni fark ettim. "tatil uzatılacak mı" sorusunu da ziya selçuk sormuş. mizansene gel... çin virüsü önlemlerini sorup sıkıştırır belki diye düşünüp riske girmemek için bu işi "kurmalı basın yalakalarına" değil ziya selçuk'a bırakmışlar belli ki.
  • bilim kurulunun her tavsiyesini dinliyormuş algısı yaratmak içindir.

insanlar "sokağa çıkma yasağı neden hala gelmedi?" diye sormaya başladılar çünkü.

"bakın işte biz bilim kurulunu dinliyoruz, onlar ne derlerse o..."

öyle mi lan harbiden, he?
  • işi ehli yapıyorsa o ne yapıyor? durun kapı çaldı gidip bir bakayım devam edece
  • işin ehli olarak atadığı milli eğitim bakanı okulu tatil edip etmemeyi ona soruyor olarak anladım ben. demek ki anlama kıtlığı çeken benim.
  • bilim kurulu; "1-2 ay kimse çalışmamalı ve sokağa çıkmamalı. bu süreçte ekonomik sıkıntı çekmemeleri için maaşlarını devlet vermeli" dese, "işin ehli sizsiniz, maaşlarını biz verelim" diyecek mi?

her zamanki gibi samimiyetsiz bir açıklama.

bilim kurulu "okullar bu sene açılmasın" derse bu kolay iş, hemen tatil eder. zararsız bir alan çünkü. ama "faturaları veya maaşları devlet ödesin" derse ne işin ehli kalır ne bir şey. direkt ret!
  • sorumluluk kaydırma yöntemleridir. "ben değil onlar" yaptı.