şükela:  tümü | bugün
  • rahibi ben salmadım, demenin diplomasi dilindeki karşılığı.
    kendisinin serbest bıraktırdığı imasına karşı cevap niteliğindedir.
    biz inanıyoruz reis, sen canını sıkma.
    edit: ekleme
  • (bkz: yersen)
  • mesela bilgili bir insanın sürekli ben çok bilgiliyim demesine gerek var mıdır? yoktur çünkü icraatinden görürüz onu.
    mesela ahlaklı bir insanın sürekli ben ahlaklıyım demesine gerek var mıdır? yoktur zaten bilen bilir icraatinden.
    rte’nin sürekli yargının bağımsızlığından bahsetmesi gerekir mi? bilen bilmez mi icraatinden...
  • psikolojide temel kuraldir. insan en çok kendisinde olmayandan bahseder.

burada "kaliteliyiiiim, enteliiiiim, danteliiiim, cok duzgunuuum" diyerek ilgi avina cikmis 40 yas ustu apocu kürt milliyetcisi porsumus kenar mahalle yellozlarinin; izmir sepetci cingenelerinden bile cok daha adi, cahil ve asagilik olanlarini gordu bu gozler. kelime bilgisi yok bak; kulturluyum cekiyo bana. kopek osurdukca yalan soyluyo, duzgun ayagi cekiyo bana. bana? yer mi tatar kizi lan?

uzun da duz adam iste, bagimsiz yargi vardir deyip duruyo iste ulkenin yargisinin agzina sictigi halde.
  • buna gazeteciler onurlu çıkış çabası diyorlar; ben de aynen katılıyorum.

beyefendi sağda solda hamaset dozu yüksek nutuklar çekmeseydi böyle şeylere hiç lüzum kalmayacaktı. şimdi durumu toparlamaya çabalıyor. marifet çok konuşmak değil, yerinde ve öz konuşmak.
  • genelleme yapmamak gerek hiçbir zaman ama bazı insanlar eksikliğini hissettikleri şeylerden konuşmayı çok severler ve bunlara sahipmiş gibi görünmekten de zevk duyarlar. belki böyle bir vaka, şu an cumhurbaşkanının kullandığı kelime seçimlerine de yansımış olabilir.
  • benzetmek gibi olmasın, bir kitapta şöyle diyordu: "eğer bir yalanı yeterince uzun, yeterince gürültülü ve yeterince sık söylerseniz, insanlar inanır. insanları, bir yalana inandırmanın sırrı, yalanı sürekli tekrar etmektir. sadece tekrar, tekrar ve tekrar söyleyin."