şükela:  tümü | bugün
  • simdi dogruya dogru. cogumuz rte'den ve icraatlarindan haz almiyoruz. (cogumuz dedim ama adam kazandi, yapacak birsey yok).
    16 yildir tek gayesi'nin yeni turkiye'yi yaratmak oldugunu savunuyor. icraatleri bazen olumlu bazen soru isareti. gercekten iyi niyetli oldugunu bizim icin ulke icin calistigini dusunmek istiyorum. aksini dusunmek istemiyorum ama kafamda bazi soru isaretleri var.
    1- niye israrla tek adamlik istedi? madem amaci ulkenin gelisimi, mantikli onerilerine herkes onay verirdi.
    2- niye orduda darbe yapti. ergenekon yalani ile orduyu dagitip niye kendi adamlarini getirdi. niye gercek bir darbeden korktu?
    3- niye oy caldi? ya da calmadi diyelim. o sandiklara erkenden gidin halledin emrini niye verdi?
    4- sifirla babacigima montaj dedi gecit ama o kadar parayi niye caldi? hadi calmadi diyelim bu adam nasil zengin oldu?
    5- niye damatlarina vasiflari olmadigi halde bakanlik verdi?
    6- feto ile neden omuz omuza idi?
    7- darbeyi nasil onceden haber alamadi. aldiysa niye engel olmadi.
    8- niye fetoyu asmiyor?
    9- tum milli bayramlarin coskuyla kutlanmasina neden engel oluyor? neden bu coskuyu azaltti? neden 15 temmuzu one cikardi?
    10- neden zamaninda pkk ile masaya oturdu?

diye gider bu. yok yok ben iyi niyetli oldugunu dusunemiyorum...
  • çünki radikal islam taktiğiyle yobazlardan istediğini alıyor
  • (bkz: siyasal islam)
  • yoktur. kendine ve ona inananlara göre gayet iyi niyetli ve hepsinin yıllardır hayalini kurduğu ülkeyi yaratıyor. iyi niyetli olmadığını onunla karşıt görüşte olan laik, demokratik, sanatsever, seküler yaşam tarzını benimsemiş insanlar düşünüyor. yani mutlak doğru yok bu konuda. sana göre yanlış olan onlara göre doğru oluyor. demokrasi tam olarak bu işte. cehaletin kutsandığı ülkelerde yıkımdır demokrasi. aynı zamanda monarşinin kılıfıdır. yersen!
  • hadi iyi niyetli olsun diyelim, amerika ingiltere ve küresel şirketlere kök söktürüp 16 yıldır iktidarda her seçimi kazanabilicek kaç kişi var. lobilerin, globallerin, küreselcilerin onayı olmadan onların işine yaramadan kimseyi burda sağ bırakmazlar.

adamlar kendi başkanına bile suikast düzenledi, kennedy doların kontrolsüzlüğün için direndi diye canlı yayında milyonların gözü önünde indirdi.

ama reisimiz efsunlu ona hiç bişey işlemez bunuda aldığı dualarla yapıyor. aynısını zamanında fetö için diyolardı ama bak onun iki yüzü çıktı ortaya.
  • yüzde 52' lik kesimin oyunu almış birine kötü niyetli demeden iki kere düşünün.
  • iki kere dusundum. 52% oy almis olmasi bu niyetlerini iyi niyet olarak yutturmasini basarmis bir 52% koyun kitle bulmus olmasindan dolayi olduguna kanaat getirdim.
  • bop projesine ait ne varsa birer birer uygulamakta. proje bitmeden de başımızdan göndermeyecekler. çünkü alternatiflerle plan tutmayacak.

oy almak için bunca insanı birbirine kırdırıp düşman eden biri net kötü niyetlidir zaten. bunu yapan pkk olsa terörist diyoruz.

ayrıca yüzde 52'lik oy almış birine kötü demeden önce kendisini senelerdir ibretle izliyoruz zaten. yanlı medya, yanlı hukuk kararları, yakın dönem ohal durumu ve milyonlarca insanın yıllardır anlattığı binlerce sebeple ülkenin içine sıçtınız. kendi rahatınız için tecavüzlere, hırsızlıklara göz yumdunuz. rantlarınızla ve cahilliğinizle yüzlerce ölüme sebep oldunuz. insanları saray yavrusu odalarınızda yıllar yılı fakirleştirdiniz.

zaten düşünme gibi bir yetiniz yok. bari cümle içinde kullanıp rezil olmayın.
  • attığı adımların son derece sistematik olması...

önemli pozisyonlara o mevkiyi rüyasında bile göremeyecek cibilliyetsizleri getir ki, kaybetmemek için canını iste, canını versin... biat sistemini geliştir.

büyük ihale verdiğin patronlara medya satın alma şartı koy ki, medyayı ele geçir... yediğin naneler duyulmasın, hatalar marifet gibi paketlenip satılsın...

ihaleleri aldığı paradan siktiğimin "dava"sı için bir yüzde ayıracak olan yandaşlara vermek için ihale kanununu 187 defa değiştir... mesela işi kıvanç tatlıtuğ'a vermek istiyorsa kanuna "ancak best model kazanıp, aşk_ı memnu'da başrol oynamış adanalı, mavi gözlü, yakışıklı erkekler katılabilir" maddesi eklemek gibi...

etik olmadığı halde, dünyada hiç hoş karşılanmayacağı halde, son derece yanlış olduğu halde ailesine iltimas geçmesi... kızını danışman, damadını bakan yapmaktan zerre yüzünün kızarmaması...

bunlardan daha onlarca var da benim sinirim oynuyor...
  • olmayan işaretlerdir. ben göremiyorum. görenler de ülkemizi zor duruma düşürmek isteyen hainlerdir. hadi bakalım artık böyle.

iyi niyet alınan oyla anlaşılıyorsa, adolf hitler'in de 1938'de %99 kesimin oyunu aldığını düşünerek iyi niyetli olduğunu söyleyebiliriz o halde.

seçim niyetle değil, propagandayla kazanılır. vaadlerle kandırılan, hatta "kandırılmışlar canım olur öyle" diye kandırılmaya razı bir halkın niyet okuma yetisi olacağını düşünmüyorsunuz heralde? her millet layık olduğu biçimde yönetilir, almanlar da layığını bulmuş ve ceremesini çekmişlerdir.