şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • olmayan işaretlerdir. ben göremiyorum. görenler de ülkemizi zor duruma düşürmek isteyen hainlerdir. hadi bakalım artık böyle.

iyi niyet alınan oyla anlaşılıyorsa, adolf hitler'in de 1938'de %99 kesimin oyunu aldığını düşünerek iyi niyetli olduğunu söyleyebiliriz o halde.

seçim niyetle değil, propagandayla kazanılır. vaadlerle kandırılan, hatta "kandırılmışlar canım olur öyle" diye kandırılmaya razı bir halkın niyet okuma yetisi olacağını düşünmüyorsunuz heralde? her millet layık olduğu biçimde yönetilir, almanlar da layığını bulmuş ve ceremesini çekmişlerdir.
  • kendisi ve onu destekleyenler açısından bakarsak çok güzel ve çok iyi her şey. ama iş somut gerçeklere geldiğinde?
    oy veren halkın büyük çoğunluğu herkesin bildiği gibi eğitimsiz ve olaylara at gözlüğüyle bakıyor. tabiki ona oy veren eğitimli kitlede var azımsanmayacak şekilde hemde. bunlarda ya dini açıdan yada para kazanma amacındalar.
    söylemek istediğim nokta şu; ülkemizde veya dünyada somut gerçekler veya genel kabul görmüş kavramlar doğrultusunda bu adamlara karşı tartışma kaybeden olduğunu düşünmüyorum. cevaplar hep içi boş gerçekliği test edilemeyecek şeyler oluyor. verdiği örnekler tamamen işine geldiği gibi standart asla yok.
    rte’yi zaten söylemiyorum 16 yıldır herkes gel karşılıklı konuşalım açık oturum yapalım dedi ama cevap bile vermedi hiç.