şükela:  tümü | bugün
  • ya bir şeyi merak ediyorum sayın erdoğan neden hala meral'e veya iyi partiye bir şey demiyor, yorum yapmıyor anlamadım. bana şuan parti ne ki yorum yapsın demeyin. başbakan veya diğerleri illa yorum yapıyor ama cumhurbaşkanımızdan ses yok. hiçbir muhabir de sormuyor mu kardeşim, yeni parti hakkında ne düşünüyorsunuz diye. meral'de bir şey demiyor, kafamda deli sorular. danışıklı dövüş mü var, amaç mhp'yi mi yok etmek nedir anlamıyorum. çok salladım sanırım gidiyorum ok.

edit: konuşursa reklam'ı vs olur da demeyin anlamadım neden hala yorum yapmıyor çok ilginç.
  • (bkz: yapamıyor)
  • olumlu bir isme sahip olduğu için partiyi hiç ağzına almıyor çünkü erdoğan partiyi ağzına alır ise bu parti iyidir imajı oluşacak halk bilincinde... bahsedersede iyi parti değilde farklı bir biçimde seslenir. kendi partisinin isminin ak olmasının sebebide budur ak beyaz saflık vs çağrıştırır.
  • taktiksel olarak yapıyor. özellikle fanatik mhp ve akp seçmenin algısı, " cevap vermeye bile değmeyecek bir oy oranına sahip oldukları için reis kaale almıyor" şeklinde olduğundan, büyük olasılıkla da yönelim genel siyasi davranış anketleri bu fikri destekliyorsa, daha bir süre cevap vermez.
  • beyefendi cumhurbaşkanı olduğu için, her partiye aynı mesafede olduğu için, özel olarak iyi partiyi gündem konusu yapmayı etik bulmuyor.

• gerçekte danışıklı dövüş mü var yoksam. çok hayali bir şey belki dediğim ama ne bilim, sağda bir oluşum iyi hoş ama meral'in chp kalelerinde daha çok teşkilatlanması , akp tabanına tam inmemesi böyle düşündürüyor beni. diyeceksiniz medya desteği yok ok ama evlere gitsin kapı kapı gezsin. gerçekten ve gerçekten etrafımdaki fanatik olmayan akp'li de bile bu kadının karşılığı yok, kendince takılıyor deniyor. sempati duyan mhp'liler ve chp'nin hdp ile yakınlaşmasından rahatsız olan ulusalcılar. ( chp hdp yakınlaşıyor algısından dolayı kurdum cümleyi). eğer chp'den oy alacaksa bu parti ne anladım ben bu işten. kısaca bu sebeple mi hala konuşmuyor diyorum, rte iyi parti hakkında.
  • düzenli anket yaptırıp, sürekli halkın nabzını ölçtüğü içindir.
    iyi partinin akp'nin bile beklemediği kadar düşük bir çıkış yakalamasından bahsediyorum.
    önümüzdeki süreçte ne olur bilinmez ama an itibariyle merak akşener'in işi çok zor.
  • meral akşenere bu soru soruldu. bizi konuşurlarsa rakip olarak gördükleri belli olacak, içten içe korkuyorlar minvalinde şeyler söylemişti
  • şimdilik konuşmuyor ancak çok yakın zamanda karalamak amaçlı konuşacaktır. konuşacağı zaman da "iyi parti" olarak değil "ip" olarak konuşacaktır. (bkz: at fava bekle)