şükela:  tümü | bugün
  • o türkiye'yi erdoğan 5 sene idare edemez. toplumsal dinamikler buna izin vermez. 19 gün kaldı, inşallah 16 yıllık reklam arası bitecek. ha bitmedi, enseyi karartmamıza gerek yok, milletin öfkesi erdoğan'ın boyunu aşalı çok oldu. elbette yasal sınırlar dahilinde millet, ülkesinin bir kifayetsiz muhteris tarafından yok edilişini sessiz sakin izlemeyecektir.
  • (bkz: cehennem)

olabilesi en kötü senaryo... islami faşizmin ülkeye vücut bulduğu topraklar.

aman diyelim.
  • ulusalci arkadaslarimizi secimden iki ay sonra baski rejimi altinda nefes alamamanin ne olduguyla tanistiracak olan secim sonucudur. insallah gerceklesmeyecektir.
  • gerçekleşme ihtimali olandır.

akp var gücüyle hdp'yi baraj altında bırakmaya çalışıyor hdp'ye yapılanlar ortada. vekiller, belediye başkanları, encümenler içerde. medyada uygulanan ambargo, yapılan linçler falan, say say bitmez.

bundan sonrasını da chp, iyi parti, saadetliler falan düşünsün. kürtlere yaptığı bi çok şeyde desteklediniz, hala da destekliyorsunuz.

yarın kayyum atanmayan chp belediyesi kalmadığında, vekiller sebepsiz yere tutuklandığında, iyi partililer fetöcü vs diyerek teker teker alındığında ne demek istediğimi anlarsanız.

yok artık diyorsanız, kürtlere yapılanlara bakın. olur mu olmaz mı görürsünüz. bunu hdp'ye oy istemek için falan da söylemiyorum. sonuçta kimse entri okudu diye oy tercihini değiştirmeyecek. meselenin ne olduğunu bilin diye yazdım.
  • sanıldığının aksine kürtçülerin değil gerçekten ülkesini seven vatanseverlerin korktuğu türkiyedir. aksini savunanların argümanlarının küfür ve ırkçılıktan öteye geçtiğini görmedim
  • ahahahaha hala başörtülü zulmü diyen var.

evet lan haklısın, bu başörtüsü muhabbetini kullanarak az zulmetmediniz insanlara.

tanımlayacak olursak, beyaaaa kötü bür türkiye olur. aman diyim.
  • biz yurtdışında yasama plani yapan insanlar degiliz ama eger turkiye boyle olursa, gerekirse esimin ickisine ilac katip onu bayiltir sınırdan oyle itelerim. bence siz de oyle yapin.

eger gitmezsek ya boktan bi sebeple gozaltina alinip yurtdisi yasagiyla serbest birakilicaz ya da euro olacak 20 lira, yasak olmasa da cakilip kalicaz ve o esnada bu kez kesin tutuklanicaz. olmezsek. derken issiz de kalirsak al gozum seyreyle.

"gittigi yere kadar..." diye diye bir bakicaz ki hicbir yere gidemiyoruz.

diyor ve susuyorum :/
  • hdp baraj altında kalırsa kürtleri mecliste kim temsil edecek?

rte den nefret edip hdp ile ilgili algi operasyonuna bu denli kendini kaptirmislara cok cok üzülüyorum. açın gözünüzü artık kurban oliim ya.

kürdü akp mi temsil edecek chp mi? siz manyak mısınız ya. rte istediği mvekili sayısına ulaşınca bu ülkede her şey düzelecek mi zannediyorsunuz?

adam çıkıp bağıra bağıra ülkenin ekonomisi dünyada bir numara diye aleni bir şekilde yalan söylüyor. bist yuzde 15 değer kaybıyla en kötü borsa seçildi bugün. siz çılgın mısınız ya? boyle bir adama ulke emanet edilir mi? damadını bakan yaptı alooo hemşerim biz nerde yaşıyoruz ya?

benim meral aksenerci eşim dostum sırf rte istediğini alamasın diye hdpye oy vermeye karar vermişse lütfen bi zahmet birkaç dakika düşünün.

pkk bu ülkede neden sadece rte mutsuzken terör estiriyor hiç düşündünüz mü?

meclis çoğunluğunu alamayınca olanları hatırlamıyor musunuz? yandaşların nasıl çark etmeye başladığını? bu korku imparatorluğunun bitmesi gerekiyor ve bu işlem için ne gerekiyorsa yaparım. bahçeliye oy atmam gerekiyorsa bile atarım sorun değil.
  • 50 kisi "o kadar kurt var, neden size vermiyorlar madem" yazmis gelip.

1- bi tane kendi dusuncen olsun lan.

2- adamlarin basbugunu 2 senedir ortada ne bir dava ne bir iddianame yokken hapiste tutuyorsunuz. meclise giren tum uyelerini tutukladiniz. rakibinizin ellerini arkadan baglayip ringe oyle cikmissiniz, simdi "oo neden dayak yiyorsun ama" yapiyorsunuz. bu da sizi cok guzel ozetliyor zaten.

3- nazi ozentisi propagandalarinizdan dolayi. al bak bunun hesabini ver daha bugun sirkulasyondaydi bu: https://imgur.com/yeeo7xs

4- cunku kurtler comar. yanlis bilgilerle yetistirilip sacma sapan onceliklerle hayati yasiyorlar. tipki turkler ve tum diger ortadogu halklari gibi. bir insanin hatim indirmesi yahut hafizlik ogrenmesi vs. ne kadar aci bir beyin israfidir. ya da akp oncesi jenerasyonlarin maruz kaldigi ulus devlet milliyetciligi propagandasini neden asamaz ulusalcilar?

kimse reformcu degil, herkes dibine kadar muhafazakar da neyi muhafaza ettigi degisiyor iste segmentten segmente.
  • venezüella enflasyonu + zimbabwe doları ( gerçi sıfır atarız çok sorun değil ) + hitler almanyası + cavuşesku ( saray dahil birçok şeyi şuan zaten mevcut) oluruz