şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önümüzdeki dönem ülkeye dair en iç karartıcı senaryo. meclis'in etkinliği tamamen kaybolacağı gibi gerçekleşmesi durumunda kendisinden olmayan herkesi, "vatan haini, terörist, çöp, zerdüşt, ateist, fetöcü" olarak gören bir anlayış tüm gücü eline geçirmiş olacaktır.

  (bkz: sauron bunu beğendi)
 • (bkz: cehennem)

  olabilesi en kötü senaryo... islami faşizmin ülkeye vücut bulduğu topraklar.

  aman diyelim.
 • (bkz: bir kurtarıcı olarak hpd)

  2side cehennem bence.
 • bebek katillerini arkasına almış bir parti ve terörist destekçisi vatanımızı bölmek için pusuya yatmış bekleyen hainler topluluğu için sözde vatanını düşünen kendiyle çelişen başlıktır
 • o türkiye'yi erdoğan 5 sene idare edemez. toplumsal dinamikler buna izin vermez. 19 gün kaldı, inşallah 16 yıllık reklam arası bitecek. ha bitmedi, enseyi karartmamıza gerek yok, milletin öfkesi erdoğan'ın boyunu aşalı çok oldu. elbette yasal sınırlar dahilinde millet, ülkesinin bir kifayetsiz muhteris tarafından yok edilişini sessiz sakin izlemeyecektir.
 • bırakın artık şu baraj altı muhabbetleri, hdp kendi seçmeninden oy toplasın başkalarından oy dilenmesin. ülke de kürt seçmen sayısı hdp yi önemli bir muhalefet partisi yapabilecekken izlediği politikalar nedeniyle baraj korkusu yaşıyor, bunu da ülkeye tehdit olarak sunan çomarlar var. sktrnz gdiniz.
 • ülke ne ara bu duruma geldi gerçekten şaşkınlıkla izliyorum.. bir terör örgütü düşünün, kurulduğu 1980 den beri ülkemize saldırılarda bulunuyor, silahsız teskere alan askerleri otobüsten indirip tarıyor ve şehit ediyor, çoluk çocuk demeden dağlara insan kaçırıyor, gençliği zehirleyen tüm uyuşturucuların satışını yapıyor.. okulları, hastaneleri yakıp yıkıyor.. sonra demokrasi kisvesi altında bu terör örgütü bir parti kuruyor ve dağdan mürekkep yalamış insanları şehire indiriyor, partiye kaydıni yapıp meclise sokuyor.. ve adamlar her fırsatta pkk nin siyasi kolu olduğunu dillendiriyorlar.. ve diktatörlük ile yönetilen(!) ülkede birileri çıkıyor sosyal medyadan pkk propagandası yapıyorlar.. dahası atatürkümüzün partisi bunlara ışık tutuyor.. mülkiye yalamış biri olarak bu sözlüğe geldiğimde şüpheye düşüyorum, acaba bize gerçekten siyaset mi öğrettiler? az bir kendinize gelin, tayyip erdoğan i sevmiyor olabilirsiniz, bende bayılmıyorum lakin muhalefet olmak adına 35 bin şehit vermemize sebep pkk uzantısı partiyi de şirin göstermeye çalışmayın.. harbi aklım almıyor..
 • hdpden ne kadar hazzetmesem de bu durumda türkiye ortadoğu bok çukuruna bungee jumping yapacaktır
 • hdp'ye oy verecek bir seçmen olarak bazen ciddi anlamda gerçekleşmesini istiyorum.

  şöyle akp, mhp seçmeninin tamamına ve iyi partili bazı seçmene baktıkça bunun gerçekleşmesi bir bakıma iyi olacaktır diye düşünüyorum.

  neden olmasın.. milyar dolarlık peşkeşler bu vatana ihanet değil fakat hdp'li bir vekilin mecliste olması ihanet onlara göre.
 • türkiye' yi kurtaracak bir sonuç.