• önümüzdeki dönem ülkeye dair en iç karartıcı senaryo. meclis'in etkinliği tamamen kaybolacağı gibi gerçekleşmesi durumunda kendisinden olmayan herkesi, "vatan haini, terörist, çöp, zerdüşt, ateist, fetöcü" olarak gören bir anlayış tüm gücü eline geçirmiş olacaktır.

(bkz: sauron bunu beğendi)
  • (bkz: bir kurtarıcı olarak hpd)

2side cehennem bence.
  • bebek katillerini arkasına almış bir parti ve terörist destekçisi vatanımızı bölmek için pusuya yatmış bekleyen hainler topluluğu için sözde vatanını düşünen kendiyle çelişen başlıktır
  • o türkiye'yi erdoğan 5 sene idare edemez. toplumsal dinamikler buna izin vermez. 19 gün kaldı, inşallah 16 yıllık reklam arası bitecek. ha bitmedi, enseyi karartmamıza gerek yok, milletin öfkesi erdoğan'ın boyunu aşalı çok oldu. elbette yasal sınırlar dahilinde millet, ülkesinin bir kifayetsiz muhteris tarafından yok edilişini sessiz sakin izlemeyecektir.
  • bırakın artık şu baraj altı muhabbetleri, hdp kendi seçmeninden oy toplasın başkalarından oy dilenmesin. ülke de kürt seçmen sayısı hdp yi önemli bir muhalefet partisi yapabilecekken izlediği politikalar nedeniyle baraj korkusu yaşıyor, bunu da ülkeye tehdit olarak sunan çomarlar var. sktrnz gdiniz.
  • ülke ne ara bu duruma geldi gerçekten şaşkınlıkla izliyorum.. bir terör örgütü düşünün, kurulduğu 1980 den beri ülkemize saldırılarda bulunuyor, silahsız teskere alan askerleri otobüsten indirip tarıyor ve şehit ediyor, çoluk çocuk demeden dağlara insan kaçırıyor, gençliği zehirleyen tüm uyuşturucuların satışını yapıyor.. okulları, hastaneleri yakıp yıkıyor.. sonra demokrasi kisvesi altında bu terör örgütü bir parti kuruyor ve dağdan mürekkep yalamış insanları şehire indiriyor, partiye kaydıni yapıp meclise sokuyor.. ve adamlar her fırsatta pkk nin siyasi kolu olduğunu dillendiriyorlar.. ve diktatörlük ile yönetilen(!) ülkede birileri çıkıyor sosyal medyadan pkk propagandası yapıyorlar.. dahası atatürkümüzün partisi bunlara ışık tutuyor.. mülkiye yalamış biri olarak bu sözlüğe geldiğimde şüpheye düşüyorum, acaba bize gerçekten siyaset mi öğrettiler? az bir kendinize gelin, tayyip erdoğan i sevmiyor olabilirsiniz, bende bayılmıyorum lakin muhalefet olmak adına 35 bin şehit vermemize sebep pkk uzantısı partiyi de şirin göstermeye çalışmayın.. harbi aklım almıyor..
  • bir de dusunsenize selahattin'in kazanip hdp'nin de mecliste chp ile beraber cogunlugu elde ettigini. selahatttin bir yandan "kurdistan"'in kurulmasi icin elinden geleni yaparken, chp de "feto'nun siyasi ayagini yargilaniyor" ayagina yargi yoluyla rovansizm'in sahini yasatir. eski basortulu zulmunun geri donmesine ben maks 2 sene veriyorum. ince'nin "o konu kapanmistir" aciklamasinin bende hukmu yok, siyaset bu, bugun bunu der yarin oburunu der ve yeni aciklamayi destekleyecek milyon tane orumcek kafali var ulkede.
    selahattin demirtas da herhalde once pkk'nin elebaslarini ulkeye davet eder, her birine guneydoguda valilik, kaymakamlik falan verir, herhalde bir sonraki adimda da pkk'yi guneydogu'da tsk'dan ayri bir milis gucune donusturmek icin adim atar. cok utopik geliyor degil mi? yav selahattin'in baska ne gibi bir projesi oldugunu dusunuyorsunuz ki siz? adam bildigin pkk'nin siyasi kolu? gecen birine denk geldim, yakinlarindan pkk ile mucadelede sehit dusen varmis, ve bu hdp'ye oy veriyor, neden, cunku solcu kafasi, hdp'nin baris guvercini oldugunu saniyor.
    ha bu arada pkk'nin suriye kolunun firat'in batisinda sadece afrin operasyonunda 4500 les vermesini saglayan erdogan'i da herhalde savas sucundan falan yargilanmasi icin adim atar chp ile hdp bir olup.
    eminim sozluktekiler de her seyin ne kadar gulluk gulistanlik oldugundan dem vurur burada ondan sonra. bence burada 25 yas alti adam cok ve bunlarin da bayag bi kismi bildigin gerizekali, durumun baska bir aciklamasi yok.
  • pkk için cehennem evet. türkiye için ise kötünün iyisi olan senaryo. ekonomi çevreleri de bu ihtimali istiyor.
  • şimdikinden çok da farklı olmayacaktır. şu anda zaten meclis işlemez durumda. aynı tas aynı hamam devam eder anlayacağınız. ben seçimin sonucundan bağımsız olarak memleketten umutsuzum. umarım yanılıyorumdur.
  • ekonomi çevreleri artık faize in diye emir veren bir yönetimi istemiyor. bunu ekonomiden bi haber çomarlar istiyor sadece.
hesabın var mı? giriş yap