şükela:  tümü | bugün
 • bazen üzerine düşündüğüm ihtimal. yahu bu ülke insanı ki dünyanın belki de en ayaklanmayacak, en devrim yapmayacak, bütün devrimlerini yukarıdan aşağıya yaşamış bir topluluk. akp ki efendi efendi ılımlı islamcılık yapsa yüz yıl belki aşağıya inmeyecek harbiden ülkenin ideolojik boşluğundan fevkalade faydalanabilecek bir parti.

  yahu git sen en olmadık şekilde cumhuriyet gibi ulusalcı bir gazeteyi bile kendi yaratttığın politikalarla zorlaya zorlaya çok daha farklı bir çizgiye çek. onunla da yetinme insanların son muhalefet kırıntısı olarak gördüğü haldeyken basının neredeyse tamamı elindeyken kıldan tüyden sebeplerle bu gazeteye baskın düzenle. bütün olanları sineye çekmeye hazır kesimleri bile illallah ettir.

  gezi parkı da keza aynı şekilde. yahu orada çadır kuran gençlere 5 gün müdahale edilmese, edilse bile bu kadar anlamsız sertlikte olmasa kimsenin sokağa çıkacağı falan yoktu. sessiz sedasız her zaman yaptıkları gibi istediklerini yapacaklardır. ama hayır, bu şiddet sarmalıyla son yılların en büyük eylemlerine bir şekilde sebep olundu. binlerce apolitik genç bu sayede siyasete ilgi duymaya başladı.

  dış politikada sadece yerinde dursan kimse ses çıkartmayacakken git şam'da namaz kılmak iste. sonra rus uçağı düşür. çözüm süreci yap, sonra silahlı mücadele ile çözüm sağlanacak de, hızını alama arkasından ypg'yi bombala. sonra tekrar rusya ile dost ol. abd ile stratejik müttefik ol arkasından "darbenin arkasında abd var" de sonrasında; "darbenin arkasında abd yok aslında" de ki bütün kesimlerin illa bir şekilde karşıtlığını aldığından emin ol.

  suriye'de ilk başta cihatçıları destekle arkasından tutmayınca, "suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz" de arkasından topraklarına gir. suriye ona çok da ses çıkartmayınca "eğer türk savaş uçakları sınırımıza girerse bütün imkanlarımızı kullanarak o uçağı düşürürüz" dedirtene kadar uğraş. cerablusa girmeden önce esad ile ypg neredeyse savaş noktasına gelmişken yaptığın akılcı politikalarla esad ile ypg arasında koalisyon kurdur. ırak'a ışid için gireceğiz de arkasından "misakı milli" çıkışı yaparak tamamen ırak'ta "ule bizim toprahlar mı gidiyür lo" refleksini yarat. aynı zamanda cemaatçilerin yaptığı darbede bir şekilde bütün kesimlerin desteğini aldığın anda "lozan hezimettir", "başkanlık olmazsa ülke bölünür", "idam geri gelsin" çıkışı yaparak bütün desteğini imtina ile yitirmek için çaba sarf et.

  insanlar her seferinde "ya bir şekilde yaşıyoruz nasıl olsa, çok da şeetmemek lazım" dediğinde çok da şeetçek bir şey çıkart.

  çok çok kısa bir özeti bu aklıma gelenlerin. yani benim aklım almıyor. recep tayyip erdoğan yoldaş yoksa gerçekten bu ülkede bir devrim olması için çaba mı harcıyor? yaşasın ak yoldaşların ışıklı yolu.

  edit: bakın bunu yazdığım dakikalarda gelen haberler: http://www.milliyet.com.tr/…savunma-gundem-2337537/
  (bkz: ankara'yla savaşmaya hazırız)
 • ihtimal artarak devam ediyor.
  (bkz: 4 kasım 2016 s. demirtaş'ın gözaltına alınması)
 • başkomutan sayın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan yoldaş önderliğinde yine bir adım daha atıldı.

  (bkz: 4 kasım 2016 sosyal medyaya erişim yasağı)

  ülke bu haldeyken hala bir şekilde sosyal medyada kendi halinde takılan, whatsapp'ta utanan maymun atıp, youtube'da müzik dinleyen, facebook'ta düğün fotoğrafı beğenen kim kaldıysa onları da toz pembe hayatlarından uyandırmak için düğmeye basıldı.

  bir sonraki adımın futbolun yasaklanabileceği yönünde olduğuna dair duyumlar aldım.
 • islami devrimci ise olasıdır. türkiye halkının solcu-devrimci reflekslerini her alanda inhibe edecek adımlar atılır ve böylesi refleks gösterebilecek her kesim dumura uğratılırken belki de uzun vadeli bir islami devrimin parke taşları döşeniyor. kim bilebilir ki?
 • (bkz: ben de bir çobanım)
  artık bir seviye daha atlayarak kendi seçmenine de oynamaya başladı sayın cumhurbaşkanımız. onları da yavaştan sinirlendirmeye çalışıyor sanırım. ayrıca ab çoşkusuyla 2002'de gelirken şimdi ab ie müzakereleri sonlandırmak için referandum istiyor. düşündürücü.
 • (bkz: alkollü içeceklere ekstra zam gelecek olması)

  rakı masasında ülke mi kurtarmak istiyorsunuz? hükumete kızıp, iki bira çakıp sakinleşiyor musunuz? artık öyle bir şey yok. rte herkesi sahada görmek istiyor. alkollü direnişçi, alkolle pasifize olmuş isyancı görmek istemiyor.
 • (bkz: çocuğu tecavüzcüsü ile evlendirmek)

  herkesi manyak etmek için süren çaba devam ediyor.