şükela:  tümü | bugün soru sor
 • basbakanlik sitesinin neresinde rte'nin marmara universitesi'ni bitirdigi yazmaktadir diye merak ettigim tez.
 • bülent ecevit gibi lise mezunlarına hayran olanların rahatsız olduğu durumdur.
 • başörtüsü sorunundan dolayı endonezya marmara üniversitesini bitirdiğinden şaşırılmayacak durum. burdan bir mağduriyet çıkar. kurcalamayın derim.
 • o yıllarda adının farklı olduğunun göstergesi olabilir.

  marmara üniversitesi'nin tarihçesinde şöyle yazmaktadır;

  "kurumumuz 1959 yılında istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi haline dönüşmüş, 1982 yılında gerçekleştirilen düzenlemelerle de marmara üniversitesi adıyla türk yükseköğretim kurumları arasındaki yerini almıştır."

  ama böyle bir durum varsa da şimdiki marmara üniversitesi dedikten sonra parantez içinde dönemin iktisadi ve ticari ilimler akademisi diye belirtilmesi gerekir.
 • istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi daha sonra marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi olmuş olduğundan bu tez yanlıştır.

  hatta mezunlar derneği lokali de istiklal caddesi mısır apartmanı 1.katında yer almaktadır.

  http://www.yuksekticaretli.org/
 • evet zaten 81'de iktisadi ve ticari bilimler (?) bitirilip, işsiz kalınıp iett personel sınavlarına giriliyordu. siz bilmiyorsunuz gençler. şimdi dağılın.

  "ben demiştim" linki
 • bülent ecevit'in lise mezunu olmasıyla dalge geçeyim derken, ecevit'in mezun olduğu lisenin robert kolej olduğunu ve buradan 1940'lı yıllarda mezun olduğunu hesaba katmayan, robert kolej'i bırak kazanmayı kapısının yolunu bile bulamayacak acizlikteki zatların pek bir savunduğu durumdur.
 • internette yedek subayken çekilen fotoğrafları var. bildiğim kadarıyla yedek subay olmak için en az üniversite mezunu olmak gerekiyor. ya da adamın gençliğinde yedek subay üniformalı resim çektirmek gibi fantezileri vardı bilemem.
 • üniversite bitirmeyi sizden öğrenecek değiliz.
 • (bkz: kimse de demiyor ki aga bu nedir)

  herhangi bir fakulteyi, universiteyi bitirmis ya da bitirmemis olmasi beni zerre ilgilendirmiyor. bitirmemis ya da bitirememis olmasi da cok onemli gozukmuyor. ama bolge lideri olma iddiasiyla yola cikan bir hukumet ve hem bolge hem de "21. yuzyilin muslumanlarina liderlik edecek kisi"nin hangi okuldan mezun oldugu sorusu net olarak cevaplanamayip oylece havada asili kaliyorsa bu iste bir gariplik yok mudur?

  hicbir zaman "dur bakayim tayyip erdogan ne okumus, nereden mezun olmus?" diye merak etmedigim icin kendisinin mezun oldugu okul ve bolum aslinda belki bellidir de benim cehaletimdir bilmemek, bilmiyorum sonucta. bu kadar net ve basit.

  ama kendisinin yerinde olsam sunu dusunmeden edemezdim: su bilgi icin bile boyle bir suphe ortalikta dolasiyorsa, ortada insanlarin tartismasina vesile olacak bir bilgi kirliligi olusmussa ve bu tartisma bir insanin ozgecmisindeki en basit sey uzerinden yuruyorsa allahim ben nerde yanlis yaptim?

  o kadar da sacma bir konu.