şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten merak ediyorum. böyle birşeye karar verirse ilk adım ne olacak, nereden yollayacak ? yanılmıyorsam daha önce ege'de, akdeniz'de bu insanları taşıyan botları göz göre göre batırdı bazı ab ülkeleri. herkes bizim gibi vicdanlı olmadı. daha sınıra adım atıldığı anda binlercesini yine katletmezler mi ? en azından suça karışmış olanlarını yollasanda, görsek olacakları reis.
  • 3.köprüden avrupa yakasına.

29 ekim’e denk getirirse ücretsiz geçerler.
  • ege kıyılarında türk sahil güvrnliği 6 ay devriye atmasa yeterli. hem oradaki tekneciler içinde baya iyi bir gelir olur.
  • "ege kıyılarında türk sahil güvrnliği 6 ay devriye atmasa yeterli"

ege kıyılarında türk sahil güvenliğinin 6 ay devriye atmadığı dönemde tüm avrupa devletlerinin ortak sahil güvenliği neden devriye atamıyor? hele ki böyle bir suriyeli tehlikesi varken?

bu avrupalılar su katılmamış gerizekalılar mı?

edit: "hadi ben cevap yazayım. türk karasularından çıktıktan sonra avrupalılar ne yapacak? getirip zorla geri mi bırakacaklar?"
    botları geri gönderirler, batırırlar, çıkanları karada zaten belirleyip geri gönderirler.

kaç senedir suriyeli mülteci sorunu biliniyor ve bu avrupalılar herhangi bir çözüm düşünüp geliştiremediler bu soruna? valla gerizekalılarmış bunlar o zaman. türkler kadar zeki değillermiş.

edit: türkiye'yi kullanmak şu an için en az maliyetli en uygun çözümdür. türkiye işin içinden çıkarsa maliyet artar. amk sanki suriyeli değil de afrika kıtası büyüklüğünde meteor geliyor avrupa üzerine.
  • açsın kapıkule ipsala sınır kapılarını suri ibneleri dayansın kapilarina, kaldirsin meric nehrindeki askrri nobetleri yuzerek gecsinler.

biraz da onlar derdini anlatsın medyaya.

ınşallah defolup gider siktigim nargileci ibneleri.
  • "ege kıyılarında türk sahil güvenliğinin 6 ay devriye atmadığı dönemde tüm avrupa devletlerinin ortak sahil güvenliği neden devriye atamıyor? hele ki böyle bir suriyeli tehlikesi varken?

bu avrupalılar su katılmamış gerizekalılar mı?"
    hadi ben cevap yazayım. türk karasularından çıktıktan sonra avrupalılar ne yapacak? getirip zorla geri mi bırakacaklar?
    biri de demiş daha önce katlettiler falan. oğlum paralel evrende falan mı yaşıyorsunuz ya? mumkün mü böyle bir şey. en kötü botları batar.
    bizimkiler göz yumduktan sonra her türlü çıkarlar merak etmeyin. yeterki göndersin.
  • bildiğim kadarıyla avrupa'ya açılan 5 sınır kapısı var. yunanistan'da ipsala ve pazarkule, bulgaristan'da da kapıkule ve 2 sınır kapısı daha var. tabii bunları kafana göre açıp kapatabiliyor musun bilmiyorum. her şeyden önce yunanistan ve bulgaristan bizim yaptığımız gibi mültecilere kırmızı halı sermez herhalde.