şükela:  tümü | bugün
  • kılıçdaroğlu'nun üzerinde büyük bir algı dönüyor. tv'de dolaşan ve ak partililerin sıklıkla izlediği kanallarda sabah akşam kılıçdaroğlu kötüleniyor. kılıçdaroğlu da buna malzeme verecek işler yapıyor. haklı olduğu zamanlarda ise haklılığını ispatlayamıyor. bazen ispatlasa da medya buna izin vermiyor. yani kılıçdaroğlu ak partinin arayıp da bulamadığı isim. tayyip erdoğan'da ona laf atarak geniş bir çevreye karşı kendisini sempatik gösteriyor.

    en basit örneği olarak bugün ki gündeme bakmak yeterli. kılıçdaroğlu hdp oyları için partisinden taviz veriyor. sonuç olarak hdp'den oy alamıyor. chp'den oy kaybediyor. ak partililer pkk yaftası yapıştırıyor. milliyetçiler zaten sevmiyor.

    muhalefetin başına acilen karizmatik, hükmetmesini bilen, ılımlı ve karizmatik birisi geçmelidir. kemal kılıçdaroğlunda ılımlılık dışında hiç birisi yok. tek hükmedebildiği ise parti içi erkler.
  • recep tayyip erdoğan'ın karizmatik sayıldığı ülke de kılıçdaroğlu (alevi olduğu için) ağzıyla kuş tutsa yine yaranamaz zaten. #27984171

    (bkz: kemal kılıçdaroğlu başbakan olsa/@konjo)