şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rte nin siyasetten bıkmış görüntüsü de var
  en başta çevresine heyecan vermiyor, rakipleri çok daha ateşli.
  son günlerde göze çarpan bir gerçek
  sebeplerine gelince;
  1- db gibi başarısız biri ile ittifak yapması, db onu kandırdı gibi geliyor bana,
  2- kendine hiçbir faydası olmayan başkanlık sistemini getirmesi, zaten at koşturuyor, yap barajı %20, ata piyon cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanlığının yetkilerini iyice kırp al sana başkanlık sistemi,
  3- ekonomiği zaten bitirdi, gerçek enkaz var.
  4- satacak bişi kalmadı, ormanlar bile satılacak hale geldi, en son (bkz: sahibinden satılık ülke) durumuna geldi.
  83 milyon baş insan, yaşlılar bedava..
  5- dış ülkeler rte gitmedikçe yatırım yapmayacak gibi vs...

  ilk aklıma gelenler.
  bırakması için en güzel zaman gibi gözükmekte, muhalefette kafa rahat.
 • mumkün değildir. o istese bile necip milletimiz onu bırakmaz.

  tv'ye çıkıp 'bana oy vermeyin!' dese ve hatta seçmene hakaret etse dahi birinci çıkar. necip milletimizin içindeyim ve yemin ederim durum bu!
 • benim de kafamı kurcalayan durum. benim bildiğim rte, daha seçim kararı alınır alınmaz günde 2-3 kere mitinge çıkardı. şimdi yurtdışında geziyor. görüntüsü yorgun ve bezgin. ya big brother'dan çizik yedi morali bozuk ya ekonomi kötüye gidecek ben muhalefette kalayım diyor ya da metal yorgunu.
 • son yaptığı gaflar bir yana, en son şu millet kıraathanesi vaadinden sonra bu ihtimali ciddi olarak düşünmeye başladım. bunun nedenini ise türkiye'yi 15 yılda ekonomik olarak bitirmesi olarak görüyorum. tekrardan iktidara gelse yapacağı hiçbir şey yok, ekonomi batacak ve seçmenleri kendisine küfür kıyamet gidecek. şimdi ekonomideki bu saatli bombayı muhalefetin kucağına bırakarak yeni bir fırsatçılık peşinde koşturmayı düşünüyor olabilir. yarın kurtarıcı olarak meydana çıkıp sülalesi ile birlikte yüz yıl daha iktidarda kalmayı hedefliyor olma ihtimali hiç az değil. ama burada unuttuğu bir şey daha var, beleş çay beleş kek vaadini duyan seçmeni yine ona tav olacaktır!
 • mümkün olmayandır. çünkü iktidarı kaybederse gücünü de kaybeder. gücünü kaybettiği zaman ise üstü kapatılan ne kadar dava, olay varsa hepsi rakipleri tarafından birer birer gün yüzüne çıkartılır.

  seçimi kaybetse bile koltuğundan iner mi şüpheliyim.
 • sözlüğün sözde entellektüelleri (şahsi bir itham değil, genele) bizi geriden takip ediyor. arada özelden biz küfür yiyoruz