şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de yaşayan türkiye vatandaşı olan ve ortalama bir vatandaştan çok daha fazla türkiye'nin bütün gelenek, görenek, inanç, tarih, hukuk, medeniyet vs bilgilerine sahip olan birisi olarak vardığım tespittir. belki hiçbirinize göre gerçek bir lider yada büyük bir lider değil rte ama başlığı dikkatli okursanız türkiye'de gelmiş geçmiş deniliyor, yani kendi ülkemizin mahsulü olan insanlar baz alınıyor.

not 1: bu tanımda bahsi geçen lider siyasi liderdir.

not 2: özelden mesaj atıp akpartili olduğunu söyleyen, yazımı tebrik eden ve muhtemelen aktroll olduğunu düşündüğüm elemanlara da söylüyorum aktroll değilim kardeşim ben anlamıyormusunuz? kimin ne dediği umrumda değil, ben sadece farkına vardığım bir geçeği ortaya koyuyorum lütfen mesaj atmayın daha fazla.

nedenler:
    -lider denilen halkın arasından çıkar ve tepeden inme birilerinin getirdiği kişi olmaz; rte bu şartı sağlıyor kendisi zamanında simit satmış sıradan bir vatandaşlıktan geliyor,
    -lider denilen kişi bir seçim iki seçim değil yıllarca yapılan her seçimde gücünü muhafaza edendir; rte bunu beceriyor,
    -lider beğenmediğini çağın gereklerine aykırı olduğunu düşündüğü şeyleri yıkar yerilerine yenilerini yapar; rte bunu hep yapıyor,
    -darbeyle, birilerinin talimatıyla, tehditle görevini bırakmakmayacak kadar güçlüdür; rte'yi hiçbir saldırıyla indiremediler,
    -bir kısmını başarsa da başarmasa da ülkeye yeni vizyonlar katan kişidir; rte hem iç siyasette hem dış siyasette bunu sürekli yapıyor(başarılıdır değildir o tartışılır),
    -göte göt diyendir, aman şunu kızdırmayayım şunun damarına basmayayım demek yerine inandığını haykırandır; rte kimi düşman bellemişse açıyor ağzını yumuyor gözünü,
    -gündem belirleyendir; rte olmasa sözlükte gündem maddesi kalmayacak o derece,
    -kitleleri peşinden sürükleyendir; bugün genciyle yaşlısıyla ülke nüfusunun yüzde elliye yakını rte'nin uluönder olduğuna inanmaktadır.

not 3: aktroll değilim, sağcı değilim, solcu değilim, herhangi bir partiyle gönül bağım yok, bu sadece bir tespittir.
  • flamingolar, uzun ve ince bacaklara, yine uzun, eğri bir boyuna ve rosa rengi tüylere sahiptir. belirgin özelliklerinden biri kıvrık bir gagasının olması ve bunun üst kısmıyla daldırıp da yiyecekleri su ya da çamurdan çıkarırken filtre vazifesi görmesidir. tüylerindeki kırmızı renk tonları, yedikleri yiyeceklerin içerdiği karotin miktarına göre değişir. esaret altındaki genç kuşlar, çok az karotin içerikli besinler aldığından beyaz tüylere sahiptirler.
  • --- spoiler ---

türkiye'de yaşayan türkiye vatandaşı olan ve ortalama bir vatandaştan çok daha fazla türkiye'nin bütün gelenek, görenek, inanç, tarih, hukuk, medeniyet vs bilgilerine sahip olan birisi olarak vardığım tespittir.
    --- spoiler ---

ben ikna oldum.
  • bir kahvehanenin bahçesindeki masamın hemen 1-2 metre ilerisinde, gölgede uyuyan köpeğe okudum ilk entry'i. anlamsız anlamsız baktı önce, sonra tekrar uykusuna daldı. ne bir havlama ne bir kuyruk hareketi, sanki kendisine hiçbir şey söylememişim. kayıtsızlığına hayran kaldım.
  • kitleleri sürükleme bakımından atatürk'ü hariç bıraktığımızda muhtemelen doğru olan önermedir...

yaptıklarına hiç girmiyorum, her türlü yanlışını kapattı bugüne kadar, mesela feto ile el ele memleketin amına koydu, şimdi feto terörist, kendisi sütten çıkmış ak kaşık...
  • erdal inönü'den sonra en uzunu olabilir, büyüklük buysa !
  • gayet doğru önermedir.

(bkz: tr)
    (bkz: troll'ün rüyası)