şükela:  tümü | bugün
  • ak parti öncesi türkiye'de liderler televizyonlarda tartışma programlarına katılırlar, açık oturumlarda ülke meselelerini tartışırlardı.

ben başbakanım gelmiyorum, cumhurbaşkanıyım gelmiyorum, kralım gelmiyorum yoktu. kralı da geliyordu.

aslan gibi çıkardın, eleştirileri göğüslerdin.
    haklıysan zaten muhalefete vereceğin cevaplarla bütün ülke neyin ne olduğunu görüyordu.

bütün dünyadaki liderler tv'de muhalif liderlerin karşısına çıkarken nedir tayyip erdoğan'ı özel kılan?
    neden tayyip erdoğan hiçbir siyasi liderin karşısına çıkmıyor?

tansu-mesut
    91 açık oturumu
    seçim arenası 1995
  • güven, özveri ve tecrübe eksikliği olabilir.
  • sonuçta yandaş gazetecilerle ayda 1 tv'de karşımıza çıkıyor. gazetecilerin de kendisiyle pek tartışabileceğini sanmıyorum.
  • sallamamak, takmamak, siklememek gibi nedenleri de olabilir. bi de o şekilde düşünün derim ama zor olur.

ayrıca yine bi kanun uydurmuşsunuz. "nasıl çıkmaz lan?!"çıkmıyor olm işte. çıkmıyor.

ayrıca muhalefet seçmeni cümle kuramıyor, görüyoruz. bunların başları ne yapabilir ki?

(bkz: yanaşmaması)
  • diktatörlüğün bunu gerektirmesi.
  • 1- algı operasyonu; eğer parti liderlerinden biriyle tartışmaya katılırsa kendi tabanında " erdoğan bunlarla denk/bunlar erdoğan ile denk" algısı oluşacağı için şu an mevcut olan "güçlü lider" profili zarar görecektir. hepimizin bildiği gibi malum kesim güç kaybetmeye başladığın an satar ve ne olduğunu anlamazsın.

2- sorulara verecek cevabı olmaması; bu kadar yolsuzluk, hırsızlık ve pisliğin bir izahı olamaz. canlı yayında madara ederler.
  • çünkü kendisi de yaptığı yanlışların gayet farkında. 80 milyonun önünde öylece kalakalmayı kim ister ki zaten? üzücü olan şey ise ülkenin bir ayağının çukurda olduğunu bilmesine rağmen ülkeyi kurtarmak adına tüm umudunu kaybetmiş, tamamen boşvermiş olması ve ülke menfaati yerine mümkün olduğunca fazla kişisel kazançla koltuğundan ayrılmaya çabalaması. tabii bizi bu hale getiren sadece erdoğan değil, yanlış anlaşılmasın. şu ülkeden gelen geçen her gerizekalının bol bol katkısı oldu. bir de üstüne bu eğitim sistemiyle ne yaparız hiç bilmiyorum. umarım hakkımızda iyisi olur fakat gidişat hiç iyi değil.
  • cumhurbaşkanının tartışma programına çıkmasını talep etmek nasıl bir ruh hali? yani ne için ve kimle tartışacak? gerçekten anlamış değilim. dikkat çekmek ya da kendinizce gündem oluşturma çabanızı anlıyorum ama aptal durumuna düşmeden, makul şeyleri tartışmaya açın. bu tür saçmalıkları kim kulağınıza üfürüyor bilmiyorum ama komik. güya başlık.
    (bkz: yanaşamayan başlık)
    (bkz: özel ekşi anaokulu)