• ak parti öncesi türkiye'de liderler televizyonlarda tartışma programlarına katılırlar, açık oturumlarda ülke meselelerini tartışırlardı.

ben başbakanım gelmiyorum, cumhurbaşkanıyım gelmiyorum, kralım gelmiyorum yoktu. kralı da geliyordu.

aslan gibi çıkardın, eleştirileri göğüslerdin.
    haklıysan zaten muhalefete vereceğin cevaplarla bütün ülke neyin ne olduğunu görüyordu.

bütün dünyadaki liderler tv'de muhalif liderlerin karşısına çıkarken nedir tayyip erdoğan'ı özel kılan?
    neden tayyip erdoğan hiçbir siyasi liderin karşısına çıkmıyor?

tansu-mesut
    91 açık oturumu
    seçim arenası 1995
  • (bkz: tdk) büyük türkçe sözlük gönderelim arkadaşa.
  • sonuçta yandaş gazetecilerle ayda 1 tv'de karşımıza çıkıyor. gazetecilerin de kendisiyle pek tartışabileceğini sanmıyorum.
  • diktatörlüğün bunu gerektirmesi.
  • hitler, mussolini vb. vd. benzerleri de yapmazdı. çünkü ona göre kimse onun dengi değildir. o birdir ve tekdir. klasik diktatör tavrı.
  • dünyada eleştirmeye açık olmayan tek lidere sahip olmamızdır. dikkat ettiyseniz ülkede bi allahın kulu erdoğana kötü bişey söyleyemiyor, tv karşısında söyletir mi kendine? ya akp'lilerin gözü açılırda vazgeçerlerse reislerinden? mazallah..
  • cb makamında olması ile alakası olmayan durumdur..rte nin tv programında tartışamayacağı iki parti lideri vardır..biri kılıçdaroğlu diğeri demirtaş..kılıçdaroğlu rte tartışmasının sonucu az çok bellidir k.k. rte yi gömer..ancak asıl merak ettiğim demirtaş tartışmasıdır..çünkü çözüm sürecinde aralarında gizlice her ne yapılmışsa bunlar ortaya dökülecek kıyamet kopacaktır..ancak bunların hiçbiri olmayacaktır..zaten medyası elinde olan bir cb neden çıkıp tv de tartışsın..manşetleri zaten kendi veriyor
  • hafızam beni yanıltmıyorsa kendisi deniz baykal ile tv'ye çıkmış ve orada baya oy toplamıştı. mağlubiyetinin de böyle olacağını zannetmektedir belki. hani nasıl gelirsen öyle gidersin hesabı...
  • getirisinin olmamasıdır.

rte, canlı yayında kılıçdaroğlu'nu yerden yere vursa hangi muhalif oy vermeye ikna olur? hemen hemen hiçbiri. ama olur da bir gaf yaparsa neticesinde ciddi kayıplar yaşama ihtimali var.

hal böyleyken adam niye risk alayım diye düşünüyor. gün gelir, anketler kesin kaybedeceğine işaret ederse o zaman bir tartışma programına çıkacaktır muhakkak.
  • çünkü hiç bir boka verebileceği bir cevabı yoktur.
hesabın var mı? giriş yap