şükela:  tümü | bugün
  • 2017 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre rize recep tayyip erdoğan üniversitesi diş hekimliği fakültesi'nin taban puanının çorum hitit üniversitesi tıp fakültesi'nin taban puanından yüksek olması durumu. hatta biraz daha incelenilse van, elazığ, diyarbakır gibi şehirlerdeki diş hekimliği fakülteleri de ya geçmiş ya da aynı puanda.

mesela bizim zamanımızda da hacettepe diş dicle tıp'tan yüksekti de aga bu nedir? şimdi tercih meselesi falan demeyin yeni nesil tercih yapmayı bile bilmiyorasdasssaf.

yarın rteü rektörü çıkıp 2023 hedefleri arasında hemşirelik fakültesini cerrahpaşa tıp ile yarıştıracağız açıklaması falan yaparsa şaşırmayın.
  • sırf içinde rte geçtiği için aileler tarafından zorla tercih yaptırılan bir fakülte olduğundan normaldir.

- baba puanım hacettepe tıp fakültesine yetiyor çok mutluyum.
    + hayır reisin fakültesine gideceksin.
    - ama baba hacettepe diyorum?
    + sus pis fetöcü, yaz rte diş'i.

eved böyle aileler var. o kendine hiç laf söyletmeyen reisçi yüzde 50 kitle.
  • (bkz: hitit kim amk)
  • bu hükümet, bir gün sona erdiğinde ve tarihe kara sayfalar olarak yazıldığında o üniversiteden mezun olduğu için zor durumda kalacak kişinin tercih yaptığı üniversite olacaktır.
  • hacettepe diş hekimliğinden mezun bir insan evladı olarak söylüyorum ki bu işin okulla adıyla alakası yok. severek yapmadiktan sonra istersen columbia da oku farketmez.
  • karadenizliler olup karadeniz'de memleketine yakın okuyup, sağlıkçı olmak isteyenlerin tercihidir.

bizim zamanımızda da tıplardan yüksek diş hekimlikleri olurdu.

muhafazakar insanlar, çorum'da okuyup doktor olacağına, rize'de okuyup diş hekimi olsun demektedirler. çok da mantıklı demektedirler. günümüz değerlerinde diş hekimliklerinin hepsinin tıplardan yüksek olması lazım. daha değerli meslek.
  • vay arkadas boyle universiteler ve boyle bolumler de mi varmis dedirten baslik. bizim zamanimizda hacettepe tip ve odtu muhendislik vardi.ben yildiz makinaya girdigime uzulmustum. beklentiler ne kadar dusmus.