şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekten merak ettiğim durum, kılıçdaroğlu dışında erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak kabul etmeyen (görmeyen) veya kabul eden var mı?
 • biz kendisini cumhur üstü varlık olarak görüyoruz..
  dünya lideri, dünya 5 den büyük 6 küçük..
  evrende yalnız mıyız?
 • insanın neler yazası geliyor da silivri soğuktur şimdi
  kendi ..tümden korkumdan değil de ardımda kalacaklara yazık olur...
 • türkiye'nin fiilen cumhurbaşkanı yoktur. ortada partili cumhurbaşkanı gibi ucube bir durum söz konusudur. bir apartman düşünün tüm dairelere eşit miktarda elektrik dağıtan ana sigortadır cumhurbaşkanlığı. dairelerin içine karışamaz, birine fazla elektrik gönderemez. dairelerin içindeki sigortalarda partilerdir.
 • hukuki bir gerçekliği görmemektir.

  hukuken tayyip bey seçilmiş cumhurbaşkanıdır ve türkiye cumhuriyeti devletini temsil etmektedir. ülkedeki en yüksek ve saygın makamda oturmaktadır. bu durumu hukuken görmemek yani kabul etmemek hukuki bir sorun yaratır ve hukuki sonuçlar doğurur.

  sorun duygusal anlamda çıkmakta. yeni cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi cumhurbaşkanının aynı zamanda bir siyasi partinin lideri olmasına izin verdiğinden ve biz bu sisteme alışık olmadığımızdan sıkıntı çıkıyor. cumhurbaşkanının lideri olduğu partiyi beğenmeyenler duygusal anlamda cumhurbaşkanını da içlerine sindiremiyorlar. bu durum yarın başka bir partinin lideri cumhurbaşkanı olduğunda da yaşanacak. yani tayyip beyin biraz da kavgacı kişiliğinden bağımsız bir durumla karşı karşıyayız. oraya kim seçilse muhalifleri içlerine sindiremeyecek.

  bu sistemin en zayıf tarafı da bu.

  benim kendimce bulduğum çözüm yurt içinde tayyip beye muhalif olmak yurt dışında ve uluslararası platformlarda da (her tavrını beğenmesem de) arkasında durmak.
 • normal lq ya ve vicdana sahip hiç kimse bir tiranı, katili, hırsızı, sahtekarı, ülkesini batağa götüren ve kendisi gibi düşünmeyenlere yaşama hakkı tanımayan birini cumhurbaşkanı olarak tanımaz.
 • tabi ki cumhurbaşkanı olarak görüyoruz. ülkedeki en geniş yetkiye sahip insan. yani ülkede olup biten her şeyin sorumlusu. iyi veya kötü.
 • cumhurbaşkanı olmamasından kaynaklı bir durum. "seçilmiş, meşru cumhurbaşkanıdır" söylemi bir dayatmadır. halkı bölerek "ben filancaların cumhurbaşkanı değilim" diye kendisi de söylüyor.

  (bkz: erdoğan'a cumhurbaşkanı demek)
 • kemal kılıçdaroğlu'nun ya da bir başkasının recep tayyip erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak görmesi veya görmemesiyle değişmeyecek gerçek.

  (bkz: recep tayyip erdoğan) türkiye cumhuriyeti devletinin (bkz: seçilmiş) ve (bkz: meşru) cumhurbaşkanıdır. girdiği her seçimi kazanmış bir kişinin meşruiyetini tartışmak hiç kimsenin haddine değildir. başlık açılması ve tartışılması bile aptalcadır. sorsan herkes halkın iradesine ve demokrasiye saygı duyar ama faaliyete gelince iş değişiyor. eğer diyorsan ki bu durum zoruma gidiyor, hazmedemiyorum o zaman eyvallah.
  cumhurbaşkanı erdoğan; yıldırım, kılıçdaroğlu ve bahçeli'yi kabul etti
  not: bir ülke düşünün ki cumhurbaşkanına tiran, katil, hırsız, sahtekar, ülkesini batağa götüren ve kendisi gibi düşünmeyenlere yaşama hakkı tanımayan biri ifadelerini kullanan şerefsizler var ve bu şerefsizler özgürlükten, kendisi gibi düşünmeyenlere yaşama hakkı tanımadığından dem vurur.
  (bkz: bu ülkede baskı yok aksine herkes fazla özgür)