şükela:  tümü | bugün
 • rtük başkanı ebubekir şahin: “sevda noyan olayı çok büyütülecek bir konu değil. darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz” demiş kendileri.

  değil radyo televizyon kuralları ihlali anayasaya aykırı düşünen yaratıkların arkasında durmaya çalışmak bile nasıl aşağılık bir durumdur, çocuklarınızı utandırmayın bari.

  https://twitter.com/…tatus/1261263689065299970?s=21

  edit: hukuki olarak anayasada suç ve ceza kavramları olmadığı için anayasal suç kısmı değiştirildi. uyaran arkadaşlara teşekkür ederim.
 • ebubekir şahin ismine sahip birinden de başka bir yorum beklenemezdi.
 • (bkz: ebubekir)

  böyle bir isimden ne çıkması bekleniyor ki? demek ki ülkedeki herkes kendi ölüm listesini hazırlayabilir. bunu hiç çekinmeden açıklayabilir.
 • ebubekir'den sonrasına şaşırmadım.
 • siyasal islam ahlaksızlığıdır. anayasal olarak dahi suç sayılan bir ölüm listesi hazırlama durumu söz konusuyken bir de bu listeleri ulusal kanallardan çığırarak insanları provoke eden bir şahısa ne devletin savcısı ne de rtük dokunmuyor.

  ne kadar taraflı, ne kadar yanlı olduklarını sırf buradan bile anlayabilirsiniz.

  "sevda noyan olayı çok büyütülecek bir durum değil. darbeyi övenlerin karşısında..."

  kim darbeyi övmüş? kadın kendi kendine gelin güvey olup insanları fişlemiş, ortada darbeyi öven yok. olmayan şey üzerinden sevda noyan'ı savunan ebubekir şahin isimli şahıs rtük başkanı mıdır, akp bürokratı mıdır?

  devleti de kurumlarını da işgal ettiğiniz yetmedi, şimdi de darbe ve iç savaş çığırtkanlığı yaparak milleti bölüyorsunuz.

  rezilsiniz, hainsiniz.
 • * ne bekliyodunuz ki başka? açık açık ‘darbe diyosunuz ama biz de boş değiliz doğru söylemiş, ne ceza verilir ki buna aksine ödüllendirilir’ demiş adam. kendileri çalıp kendileri oynuyolar.*
 • talihsizlikten öte acı verici bir yorumdur.

  ben cumhurbaşkanı yerinde olsaydım bu adamı bu akşam görevden alırdım. şu açıklama "ak partinin veya hükümetin sevda noyan gibilere ihtiyacı varmış, bu tür açıklamalar gerekliymiş" izlenimi doğurmaktan başka hiçbir işe yaramaz. her hükümet arkasında bu denli bağlı bir grup ister bu gayet doğal. doğal değildir diyen veya şu grup iktidarında böyle birşey olmaz diyen ütopya kuruyordur. hükümetler arkalarında bu tür bağlı grupların olmasını sever ama asla onlara ihtiyacı yoktur, olmamalıdır. bu tür konuşmalar hep olur ama karşılık bulmamalı. karşılık bulması muhalif grupları da daha radikalleştirme tehlikesini barındırır ki bunu yaşayan pek çok yakın doğu ülkesinin halihazırdaki durumundan da haberdarız.
 • adam mal mal konuşmuş tamam ama sırf ebubekir isminden çıkarım yapanlar daha az mı mal acaba diye düşündürmüştür.
 • olayın yanlış yerden ele alındığını, bile isteye eksiltilerek yumuşatılıp törpülendiğini ve kurumun işine geldiği şekilde yorumlandığını gösterir.
  hedef gösterme, silahlanma, gayet de planlanan bir katliam hazırlığı iddiaları görmezden gelinmiş, sevgi pıtırcığı/kahraman/zeka küpü konuşmacının sözleri "darbe karşıtlığı"na indirgenmiştir. zaten kendisi de fetöcüleri kastetmişti, değil mi?
  hani hayvanları işkenceyle öldüren psikopatların insanlara da aynı vahşeti uygulayacağı potansiyelini öngörüyoruz ya, hah işte, aynı mantıkla katliam planı yapan kişi de her durumda herkese karşı aynı planı uygulama potansiyeline sahiptir, kimseyi ayırmaz. fetöcü, seküler, "benden, ama gereksiz", "partili, ama türbanlı değil", "bizden, ama vicdanlı" falan ayrımı gözetmez. zaten kurulu bebek gibi elde silah emir beklemiyorlar mı?
  velhasıl hazırlıklar başlamış, kendi aralarında haberleşiyorlar demek ki.
 • yetiş ya ali yetiş ya muhammed.
hesabın var mı? giriş yap