şükela:  tümü | bugün
 • laf salatası yapmadan direkt olarak konuya girmek istiyorum. mecliste görüşülen yasa ifade özgürlüğünden öte hizmet alma özgürlüğümüze dahi karışan, kuzey kore usulü hazırlanmış rezalet bir öneriyle geliyor, internet içeriğine rtük denetimi.

  ben uzun entryleri pek sevmem, o yüzden size şöyle anlatayım. parasını verip netflix'ten paket satın alıyorsunuz ve bir diziyi izlemek istiyorsunuz. ne aldığınız belli, talebiniz belli ve aldığınız şeyin ne olduğuna dair bir bilgiye sahipsiniz. ne izleyeceğinizi biliyorsunuz kısacası. diziyi açıyorsunuz, keyifle izlerken dizideki karakter elini sigara paketine atıyor ve bir çiçek çekip ağzına koyuyor. yetişkin bir birey olarak, bir içeriği izlemek için satın alıyorum ve benim ne izleyeceğime devlet müdahale ediyor. bu mantıksızlıktan da öte bir şey, gerçek bir rezalet.

  harekete geçme kabiliyeti olarak en etkili internet sitelerinden birisi olan ekşisözlük'te buna tepki verilmemesi inanılmaz. en kısa zamanda bu duruma tepki gösterilmeli, hashtagler olur, yürüyüşler olur, mailler olur bir şekilde bu duruma olan rahatsızlığımızı göstermemiz gerekiyor.

  sizin de önerilerinizden sonra gerekli kampanyaları başlatabiliriz. lütfen etkili olacağını düşündüğünüz tüm önerileri yazın, mümkün olduğunca her yolu deneyelim.
 • burada tepkiyi göstermesi gerekenler kanal d, star, atv, show tv, fox, netflix, puhu tv, blu tv, youtube, turkcell tv+.. çünkü ben tepki gösteriyorum, rtük umursamıyor. hükümet umursamıyor. ben de tepki göstermesi gereken markalardan elzem olmadıkça hizmet almıyorum.

  turkcell tv plus aldım, iptal ettim. çünkü dvd kısmında bile sansür var. deadpool filmini sansürlü izledim. daha acısı olabilir mi? netflix sansürlü olacaksa ne sikime alayım. göstermiyorum tepki, rahat rahat izliyorum. bırakın onların koyunları seyretsin sansürlü. kan görmeyince ne olacaksa..

  tepki göstermek istiyorsanız digitürk'ü iptal edin. netflix iptal edin. tv izlemeyin. tv'lerin sitelerinden de dizileri izlemeyin. bir sürü site var. gidin ordan izleyin. hitler düşünce görürüm ben reklam yayıncılarıyla reklam verenleri.
 • biraz chat mantığıyla kirleteceğim sözlüğü ama bu başlığa tıklayan herkesin görmesi adına üstte entry giren dostuma bir cevap vermek istiyorum.

  ben sansürsüz bir içerik elde etmek için netflix'ten dizi izleme keyfimden vazgeçmek zorunda değilim. evdeki digiturk'ü iptal ettirmek zorunda da değilim. nitekim örgütlü bir şekilde hatrı sayılır miktarda insan evlerindeki uydu alıcıyı iptal etmeyecektir. çünkü insanlar ilkelerinden çok konforlarının ihlalinden rahatsız olurlar. asıl konforsuzluk bu insanların elinden uydu alıcısını alarak yaratılır.

  bu sovyet mantığıyla yapılan düzenlemeye tepki göstermem için benim dünyadan izole olmama gerek yok. hatta şunu da söyleyeyim, ben ne netflix, ne blutv ne de turkcell'in yazılımını kullanıyorum, dizi falan izlemiyorum zira.

  ama bu bir haktır, zira hizmete para verip satın alıyor insanlar. zaten ülkede internet rezalet bir durumda böyle bir düzenlemeyle iyice boka batacak. fazla umutsuz olmamak lazım.
 • bir hashtag açılırsa destek verilir.

  zaten bu denetimi destekleyecek bir tane bile insan yoktur heralde.kimsenin hoşuna gitmedi bu olay.