• yerinde bir karar. şu dizi yüzünden millet mafya gibi geziyor etrafta.

çok da iyi olmuş, aferin rtük'e.
  • bir defa bile izlemediğim bir dizinin yayından kaldırılmasıdır.

fakat bu kararı destekleyenin gram zekası yoktur.

yarak kafalı bir nesil yetiştirip bunun sorumlusu olarak tv şovlarını gösteremezsiniz. tv’ler kötü örnek olmaz çocuklara, kötülüğün kaynağı sizsiniz. yarak kafalı eğitim sisteminiz, yarak kafalı anne babalığınız. “ben racon kesmem, kafa keserim” sahnesini izleyen nesil kafa kesmiyor şu anda. onun saçma sapan bir dizi sahnesi olduğunu biliyordu çünkü.

yarın eften püften sebeplerle gayet makul sayılabilecek diziler, yayınlar yasaklanırsa o zaman görürüz.

edit: çocukları rahat bıraksın diye ellerine tablet sıkıştırıp onları embesil gibi yetiştiren anne ve babaların küfürlerine maruz kalıyorum. bu küfürlerin muhattabı ben değil, direkt kendinizsiniz amk.
  • 13 yıl boyunca kurtlar vadisi isimli bir dizinin yayınlandığı bir ülkede gerçekleşmiş hadise.
  • dünya üzerinde bir sürü mafya dizisi var. ilk aklıma gelenler peaky blinders, the sopranos, gomorrah, boardwalk empire ardından uyuşturucu konusunu işleyen narcos ve gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olan breaking bad var. çukur kalitesiz bir yapım olabilir buna lafımız yok ama bütün dünya bu dizileri izlerken sorun çıkmıyor ama bu sikik dizi izlenince özgürlükçü herkes yasaklansın zihniyetine giriyor. üstte bir yazar arkadaşın gibi sorun dizide değil sorun bu ülkenin insanının eğitimsizliği. yarın öbür gün yavaş yavaş izlediğin her boka sansür gelince fark edersin ama iş işten geçmiş olur.

edit:düşük cümle düzeltildi.
  • 1 temmuz 2019 rtük’ün 2018/52 sayılı toplantısında alınan 29 no’lu kararı uyarınca, kuruluşumuzun 03.12.2018 tarihinde saat 20.02 de yayınladığı ‘çukur’ isimli dizi film yayınında. 6112 sayılı kanun’un 8.maddesinin birinci fıkrasının (ş) bendinde yer alan, yayın hizmetleri “şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz” ilkesinin ihlali nedeniyle idari tedbir sonucu yayını durdurması.
  • arada kalkıyor demekki. hayret ben bir bize kalkıyor sanıyordum.
    ülke gençliği adına sevindirici olay.
  • yayından kaldırma değil program/dizi'yi yayınlayan kanala yayın durdurma cezası vermesidir. yani rtük tarafından kamu yararına hazırlanan bir programın ceza alan programın saatinde yayınlanmasıdır.

ayrıca rtük'ün yayından program/dizi kaldırma yetkisi yoktur. gtünüzden element uydurmayın.

edit: şuraya kaynak koyalım da dizinin yayından kaldırıldığını zannedip duyar kasan sığırlara bilgi verelim.

kaynak
  • yayindan kaldirmak mi?

hayir, hicbiriniz mi daha once yayin durdurma gormediniz. 90larin sonu, 2000lerin basinda her aksam illa bir kanal ya rtuk uyari metni yayinlar ya da ceza alan program yerine belgesel yayinlardi.

ya eksi sozluk yas ortalamasi inanilmaz dustu, ya da herkes sazan. bu nedir lan*
  • aq bizim davar halkimizin hamurunda var mafyaliga ozenmek. dizi bahane yani.

yemin ediyorum dusuk iq gostergesi. halkin iq'su dusuk ona bi caremiz yok, bari gostergeyi kaldiralim demisler.
hesabın var mı? giriş yap