şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
  • güzel şeyler de oluyor.
  • aq bizim davar halkimizin hamurunda var mafyaliga ozenmek. dizi bahane yani.

yemin ediyorum dusuk iq gostergesi. halkin iq'su dusuk ona bi caremiz yok, bari gostergeyi kaldiralim demisler.
  • en sonunda şu saçma diziden kurtuldu ekranlar. gerçi, ona gelene kadar ne saçmalıklar var ama buna da şükür
  • iyi olmuş. sonra sağda solda özentileri şamarlamakla uğraşıyoruz.
  • dünya üzerinde bir sürü mafya dizisi var. ilk aklıma gelenler peaky blinders, the sopranos, gomorrah, boardwalk empire ardından uyuşturucu konusunu işleyen narcos ve gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olan breaking bad var. çukur kalitesiz bir yapım olabilir buna lafımız yok ama bütün dünya bu dizileri izlerken sorun çıkmıyor ama bu sikik dizi izlenince özgürlükçü herkes yasaklansın zihniyetine giriyor. üstte bir yazar arkadaşın gibi sorun dizide değil sorun bu ülkenin insanının eğitimsizliği. yarın öbür gün yavaş yavaş izlediğin her boka sansür gelince fark edersin ama iş işten geçmiş olur.

edit:düşük cümle düzeltildi.
  • bizi muasır medeniyetler seviyesine yaklaştıran olay.
  • yasakçı zihniyetin yeni icraatı. canının içi evladını, yuvarlak masada haftada 1 toplantı yapan 5-10 memur mu daha iyi korur yoksa anası babası mı?
  • sansür bir başladı mı sonu gelmez. 12 eylül dönemini anlatan bir dizi daha çekilemez, cinsellik içeren bir dizi çekilemez hasılı istenmedikten sonra hiçbir diziye izin verilmez. aman neyse kime ne anlatıyorum bizi kim takıyor?

not olarak şiddetin hiçbir halini dizi dahil sevmiyorum. ama olmaz yasakla olmaz.
  • yayindan kaldirmak mi?

hayir, hicbiriniz mi daha once yayin durdurma gormediniz. 90larin sonu, 2000lerin basinda her aksam illa bir kanal ya rtuk uyari metni yayinlar ya da ceza alan program yerine belgesel yayinlardi.

ya eksi sozluk yas ortalamasi inanilmaz dustu, ya da herkes sazan. bu nedir lan*
  • (bkz: bok çukuru)
304 entry daha