şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beden dersinde kız öğrenciden tahrik olan öğretmen vakasını henüz atlamamışken bir skandal da rtük’ten geldi.

  lan siz nasıl pis bir zihniyet ürünüsünüz böyle? işin kötüsü bu insanlar kravatlı diye geçinen koskoca herifler. bu ülke insanı her orta yaştaki erkeğe potansiyel hüseyin üzmez gözüyle bakmak zorunda mı sizin gibi aklı fikri iğrenç düşüncelere çalışanlar yüzünden?

  --- haberin içeriği ---
  tv8’de yayımlanan yetenek sizsiniz programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen küçük kızların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi, rtük’te skandal bir tartışmaya neden oldu. gösteri için “çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir” değerlendirilmesinin yapıldığı uzman raporuna göre kanala ceza verilmesini savunan akp’li üyeler, görüşlerini “millet tahrik oluyor” sözleri ile savundu. konya’da felsefe dersi öğretmeni ercan harmancı’nın sosyal medya hesabından yaptığı “kız öğrencilerin giydiği eşofman onları çıplak yapar”, “beden eğitimi dersi bu ümmetin kızlarını soyma dersi olarak konuldu ve yine öyle devam ediyor” ifadelerini içeren paylaşımın bir benzeri rtük’te yaşandı. tv8’de 14 aralık’ta yayımlanan yetenek sizsiniz programı, üst kurulda sert tartışmalara neden oldu.

  şikâyet üzerine hazırlanan uzman raporuna göre, programda, performanslarını sergilemek üzere yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan “queen of the dans” grubu sahneye çıktı. rtük uzman raporunda, gösteri ile ilgili olarak, “çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir. yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında çocukların ihmal ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı. türkiye’nin bm çocuk hakları sözleşmesi’ne taraf olduğunun belirtildiği raporda, avrupa konseyi çocukların cinsel sömürü ve istismara karşı korunması sözleşmesi’nin de “taraflardan her biri, medyayı çocukların cinsel suistimali ve cinsel istismarının tüm yönleri ile ilgili uygun bilgileri sağlamaya teşvik edecektir” maddesi anımsatıldı.

  raporda, kanala, “yayınlar çocuklara karşı istismar içeremez” ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle, bir önceki ay reklam gelirlerinin yüzde 5’i kadar idari para cezası ve 5 gün program durdurma cezasının verilmesi istendi. rapor, geçen hafta, üst kurul toplantısında gündeme geldi. üyeler arasında tartışma yarattı. edinilen bilgiye göre kanalın cezalandırılması isteyen akp’li üyeler, çocukların şortlu görüntülerinden “milletin tahrik olduğunu” söyledi. muhalif üyelerin ise bu skandal sözlere karşı “o zaman size de pedofil derler” karşılığını verdiği öğrenildi. tartışmalar nedeniyle kanala ceza isteyen raporda karar yeter sayısı çıkmadı. rapor bu perşembe günü düzenlenecek üst kurul toplantısında tekrar gündeme gelecek.
  --- haberin içeriği ---
 • (bkz: siyasal islam)
  (bkz: ihvan)
 • oysa alınan karar ve bakış, çocukların saflık ve masumiyetine daha fazla leke sürüyor.
  paslı zihniyeti yok etmek yerine, sapkınları, sapıkları referans almanın sonucu karar.
 • böyle haberleri görünce insan merak ediyor, rtük'ün makam odalarına da duş yapıldı mı diye ?
  zira ahlakımızı 7\24 korurken bir dakika bile olsa cenabet gezmelerine gönlümüz razı olmaz.
 • oyle bir memlekette yasiyoruz ki bundan tahrik olan insanlar ile yasak getiren insanlar ayni kafanin urunu. onlar sapik olduklari ve kendilerine hakim olamadiklari icin daha acik goruslu insanlar suclu durumuna dusurulup kisitlaniyor.
  ilginctir ki 11 yasinda cocuktan tahrik olanlar degil, onun sort giymesine izin verenler namussuz oluyor. gerci elin cocugundan tahrik olmalari normal karsilanmali, keza bunlarin hocasinin kendi kiz cocuklarinizdan tahrik olabilirsiniz diye fetvasi bile var. suratina sictiklarim!
 • iyi ki stranger things izlemiyorlar. yoksa 2. sezon sonu balo ve öpüşme sahneleri sebebi ile netflix e yayın yasağı getirirlerdi.
 • eskiden, 80'li yıllarda biz çok küçükken hatırlarım, herkes şortla filan gezerdi ve kimse de tahrik oldum filan demiyordu. şimdi artık cinsel algı eşiği iyice düştü mü ne oldu? şort giyer tahrik olurlar; yakında kısa kollu giyenden dahi tahrik olanlar çıkacak herhalde yurdumda. nasıl bir tahrik olmalıdır bu arkadaş aklınız başka bir şeye çalışmaz mı sizin? beyin herhalde mutasyona uğrayıp malum organlara yerleşti ve oradan idareyi ele aldı.
 • neden benim çevremdeki insanlar tahrik olmuyor da bunlar tahrik oluyor hiç düşündünüz mü?
  çünkü bunlar cemaat yurtlarında erkek öğrencilerden bile tahrik olan azgın pezevenklerdir.
 • doğru bir cezadır. arkadaş hala anlamıyorsunuz çocukları büyük yapma derdi olan bir toplum olduk. geçen gün avm'nin birinde bir çocuk giyim mağazasının koca reklamı var 5-6 yaşındaki küçücük kızın posteriyle yaşıtlarına tarz satıyorlar.
  koton'un iğrenç bir reklamı vardı hatırlıyor musunuz? hani çocuklara tarzınız olsun diye bir şeyler satıyorlardı. ha işte o'nun bir başka versiyonuydu. şu çocukları bırakın çocuk gibi yaşasınlar. takım elbiseli, neredeyse kravatlı çocuk mu olur lan?

  edit: rtük'ün bazı yurtlarda olan tacizlere de laf etmesini bekleyen angutlar varmış. rtük evladım bu işi televizyon yayınlarını denetlemek. böyle başlık sıçıp içerikle alakasız ardından birilerine sallamak ahlaksızlıktır. tv şovlarında çocukların varlığı hep tartışılır.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…_tahrik_edermis_.html
  bu da ilgili video. normal mi bu?
  edit: bana çomar diyen ibnetor küçücük çocukların şu hale getirilmesini normal karşılıyorsanız sende sorun var.

  edit: şu başlık altında gördüm ki başlığa bakıp bir şeyler yazanların sayısı, detayı okuyup yazanların sayısından kat be kat fazla. hayır bir de şeref yoksunu karşısınız siz pedofilisiniz diyor. mal herif pedofil olan karşı olmaz destekler şerefsizin eline malzeme geçiyor.
  bu arada bu tür yarışmalar dünya da nasıl diye baktım ve bir kaç tane aynı tür rezalet gördüm. ne yazık ki boktan bir yere gidiyor dünya. haberiniz ola özellikle çocuklara yönelik bu tür suçlara ilişkin fikir üreten hemen herkesin söyledikleri küçük çocuklarınıza sosyal medya izni vermeyin hadi verdiniz fotoğraflarını koymalarına izin vermeyin ya da kendi sosyal medya hesaplarınızda çocuklarınızın fotoğraflarını pek kullanmayın oluyor. zaten başlık içerik alakasız ama bu başlık civcivli bu başlık gazete sattırır bu başlık tık aldırır. bir de yazdın mı akp'li üyelerin "millet tahrik oluyor" dediği öğrenildi diye gelsin tıklar.