• yaklaşık bir ay önce markafoni denen siteden bence bir bota verilmesi gereken paranın çok üstünde bir değer (sonuçta gore-tex bir the north face ya da texapore bir jack wolfskin almadım) vererek aldığım bot markası.

botlar elime geçtikten sonra, evime birkaç sokak uzaklıktaki kadife sokaka çıkmak için ve de kadıköy çarşıya inmek için yağmur çamur görmeden botları toplamda 2 (iki) kere giydim. sonuç olarak botun bir tekinin kenarı açıldı ve doğal olarak ben de botları geri yolladım. haftalar sonra ise bana iade ve değişim yapamayacaklarını ancak tamir yapabileceklerini söyledikleri bir dönüş yapıyorlar.

hayır bir de ben o kadar iyimserim ki acaba bot bana küçük mü geldi deyip öncesinde bir mağazada aldığımın bir numara büyüğünü deniyorum. görüyorum ki asla böyle bir şey yok. aldığım numara doğru.

outdoor botlarım dışında azıcık estetik bir şey giymek istedim alt tarafı üşümeden. düz mantık düşünerek de çok para verirsem sıkıntı yaşamam dedim ama sonuç bu oldu. böyle kurumlarla senelerdir tartışıp yorulmaktan bana gına geldiği için 'tamam tamam yollayın tamir edip geri' dedim. ama en azından sosyal medyanın gücünü kullanarak söz konusu markalara da zarar vermeden geçemeyeceğim.

asla alınmaması gereken aşırı dandik bot markası. outdoor giyimin gözünü seveyim.
  • su geciren kar botu! allah belanizi versin bin turlu. "pahaliysa iyidir" mantigimi skym.
  • bu botları -15c'ye kadar deneyimledim, ancak bu sıcaklıkta 2-3 saat kalınca hafiften üşüdü ayak parmaklarım. ancak genel olarak sıcacık, terletmeyen, hele hele ülkemizin kış şartlarında ayak üşümesine kesinlikle garantisi olan botlar. yağmur ve kar suyunu da geçirmiyor, bunları da test ettim. almak isteyenler, geçen seneden son kalanları, uygun sayılabilecek fiyatlara bu aralar divarese'de bulabilirler, seneye getirmeyeceklermiş.
  • ing. lastik ordek...ve bugunlerde pek moda oldugu uzere, turlu renklerde uretilen kar botu markasi. varsa yurt disina giden bir tanidiginiz veya guvenilir internet siteniz; siparis edip kaziklanmamaniz onerilir.
  • an itibariyle morhipo.com' da yüzde elli indirimle satılmakta olup, kendilerinden ilk alışverim olacak olan sevimli ve rahat botlardır.
  • ilk aldığım sezon karda, yağmurda hakkını veren; ikinci kış yavaştan dikişleri giden botlarım. geçen sene (yani ikinci kış) götürdüm divarese mağazasına, sözde tamir ettiler ama bir şey değişmedi. bu kış, yani 3. kış, ilk yağmurda üzerindeki deriler pul pul dökülüp geçen istanbul'da yağan yağmurda ayaklarımı su içinde bıraktı. halbuki ilk sezon yıllardır aradığım botu bulmuş gibiydim, hem hafif, hem su geçirmez, hem rahat, hem sıcak. 3. senesinde geri götürsem hala ilgilenirler mi bilmiyorum ama insanın yıllarca giyeceğim ümidi ile aldığı botları sadece 1 kış verimli kullanması skandal. bu verimi almak için her sene bir tane alınması gerekmesi de daha da skandal.
  • bir ayakkabı firması. hollywood ünlüleri giydiğine göre yakında türkiye'de de ayağa düşer...

http://www.rubberduckbrand.com/
  • 1 ay evvel bir indirim sitesinden 319 tl'ye classic modelini aldığım (vade farkı ile 350 oldu gerçi) ve 5 dk yağmurda kalmam sonucu bütün suyu emerek dondurucu soğukta ıslak ayaklarla eve gitmeme sebep olmuş müthiş hayalkırıklığı olan botlardır. ürün hala iade sürecinde, inceleme vs. kış bitti tabii bu arada. teşekkürler rubber duck. teşekkürler ismini vermediğim site.
  • kendim için aldığım en güzel şeylerden birisi. amazon'da 4 pound olduğunu görünce dayanamadım. henüz alalı bir ay olmuş olmasına rağmen şimdiden ruhsal olarak kendimi daha iyi hissetmemi sağladı. ayrıca excel yeteneklerimin gelişmesine de gözle görülür etkisi oldu. banyo sırasında kendimi daha güvende ve daha erkeksi hissediyor oluşum da çabası.

adını stanley koydum. ama kısaca stan veya the great s gibi isimlerle de çağırıyorum.

görsel
  • gelistiriciler icin bir debugging yontemi. (bkz: rubber duck debugging)
hesabın var mı? giriş yap