şükela:  tümü | bugün
 • 1965'te cikan, deneyselligin iyiden iyiye kendini gostermeye basladigi harikulade beatles albumu.

  1. drive my car
  2. norwegian wood (this bird has flown)
  3. you wont see me
  4. nowhere man
  5. think for yourself
  6. the word
  7. michelle
  8. what goes on
  9. girl
  10. im looking through you
  11. in my life
  12. wait
  13. if i needed someone
  14. run for your life
 • (bkz: rubber ring)
 • mazhar alanson ile fuat günerin tanışmasına sebep olan albümdür. fuat, mazhar'ı koltuğunun altında söz konusu albümün plağıyla yolda görür ve "kardeş ben bu albümü dinlemezsem çatlarım gel beraber dinleyelim" der. mazhar da "eyvallah" der ve çorap sökülmeye başlar.
 • kapağına grup elemanlarının resimlerinin grubun isteği üzerine hafif uzatılmış bir biçimde basıldığı albüm.
 • bu albümle birlikte the beatles grubu 'beatlemania' dönemine başlamıştır. yani 'cover' rock'n roll ve sığ aşk parçalarını bir kenara itip, çok etkileşimli parçalar yazmaya koyulmuşlardır. grup artık hint felsefesinden, sürrealizmden, toplumsal sorunlardan bahsedecektir.
 • bu albüme kadar olan the beatles albüm kayıtlarında, kendilerine tanınan süre içinde birşeyler yapmaya çalışmışlardır.iki üç kayıtta işi bitirmek zorundadırlar.sonra çalıştıkları stüdyoyu alırlar ve deneyselliğe daha fazla zaman ayırarak, kılı kırk yararak daha önceki albümlere göre çok daha yetkin bir sounda sahip ve çok olgun düzenlemelerle dolu enfes bir albüm çıkarmışlardır.

  sitar sesi ilk kez bu albümün ikinci şarkısında duyulur.

  albüm kapağı için foto çekimleri yapılırken çekimi yapan kişi (hamburg'dan arkadaşları) lp boyunda bir kartonu sandalyeye dayamış, slaytları üstüne yansıtıyormuş gerçeğinin nasıl olacağını göstermek için.bu fotoda karton devrilmiş, normal foto böyle görünmüş, bu halini çok seven grup elemanları bu resmi beğenip kapağa koymak isteyince kapak resmi bu uzunlamasına beatles fotoğrafı olan foto olmuştur.

  bu arada anlaşılabileceği gibi kayıtlar, kapak ve her konuda sadece beatles'ın karar verdiği ilk albümleri olma özelliğini de taşır.

  sgt pepper, white album gibi şaheserleri de müjdeleyen bir albümdür rubber soul.
 • memleketimize has bir seçme olan anılar 9 daki beatles şarkılarından ikisini barındıran albüm.
  john lennon'un girl ü ile paul mccartney in michelle i yer alırlar.
  her iki şarkı da hem söz hem de armonik yapı hem de lead ve geri vokaller anlamında başyapıt seviyesindedir.
 • aralıksız dinlenebilen bir the beatles albümüdür.

  o kadar çok hit şarkı içerir ki inanmak güçtür.
 • en sevdigim the beatles albumlerinden biridir
  sonrasında gelen revolver albümü de takdire şayandır
 • bana en uzak the beatles albümü. hatta şahsımca en kötü albümüdür the beatles ın . let it be? diyenler olacak. yok abi yok let it be paşadır. rubber soul ise help desen değil revolver desen değil böyle bi arada kalmışlık. kalsın nolcak? kalsın ama kimliksiz kalmış. her the beatles albümünün ayrı bi havası var. bu ise.. olmamış diycem ayıp olcak şimdi. en sevmediğim şarkıları resmen bu albümde toplamışlari'm looking through you mu dersin you won t see me mi dersin hele hele o the word yok mu! tokatlayasım geliyo o şarkıları. siz beatles ın olamazsın diye. alla alla anlamıyorum da hani inceleyince the beatles şarkısı işte tam onların yapacakları şarkılar ama yok olmuyo. allahtan girl, norwegian wood nowhere man falan var da tamamen batmıyo.

  edit: bu entryi tamamen reddediyorum.
hesabın var mı? giriş yap