şükela:  tümü | bugün
 • on numara ve kanat pozisyonlarında oynayabilen portekizli oyuncu. yıllarca portekiz liginde mücadele etmiş, aslında yetenekli bir oyuncu olsa da bir türlü sıçrama yapamayarak belli bir seviyenin üzerine çıkmamamıştır. nihayetinde yolu ülkemize düşmüş ve önümüzdeki sezon hatayspor forması giyecektir.
 • başakşehir maçında rezil bir oyun sergileyen hatayspor futbolcusu.
 • hatayspor'un tarihinde ki ilk süper lig maçında* beni kanser eden portekizli futbolcu.

  ikinci golde taç kullanan adama kıçını dönüp yürüyen muhterem, bu sayede topun barbosa' ya, oradan traore' ye, sonra tekrar barbosa' ya gitmesiyle elini kolunu sallayarak gole katkı sağlamıştır. aynı pozisyonu 60-70m geriden farkedip ömrünün en uzun, ömrünün en kısa koşusunu yapıp yetişmeye çalışan popov' u da aynı pozisyonda görmek mümkün.

  ayrıca;
  (bkz: hadi berkay, amk sağına soluna bak ya!) *
 • beyin yerine kafatasında saman taşıyan futbolcu.
 • hatay'ın ne kadar maçını izlediysem bu herif maçın en kötü adamıydı. sürekli pas hatası yapan orta saha beceriksizi. iddia ediyorum türkiye ligine gelmiş en patates yabancılarda ilk 10a girer. bu herifi oynatmak; futbolla çok alakam yok, arada takip ettiğim bir spor dalı demek.
 • süper ligde ki ilk dört haftalık performansından sonra ömer erdoğan'ın mevkiisini değiştirdiği futbolcu. kanat ve on numara pozisyonlarında saçımızı yoldurduktan hemen sonra defansın önünde durmak, kademe yapmak, gelen hücumu önde karşılamak ve kendisine gelen veya defanstan aldığı topu hızlıca uzun oynamak olarak değişince takıma katkı sağlamaya başladı. tabi özellikle rayane aabid' in olmadığı maçlarda birebirde hala şansını zorladığı oluyor. aabid' in oyun disiplini ve görev adamı olması ribeiro' nun gevşekliğini şimdilik dengeliyor.

  şimdiki planda; aabid kısa pasla dar alanda oyun kuruyor, ribeiro da uzun toplarla oyunu açmakla meşgul oluyor. bu sayede ribeiro' nun orta çizgiye yetişemeden kaptırdıkları dışında, topu hücum oyuncularına taşımakta oyunumuzu belli bir noktaya getirdik.

  bazen kendisini öldürmek istediğimiz anlar yaşatsa da ligin ilk haftalarına oranla futbolcuya bir nebze benzemeye başladı.
 • 3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçı sonrasındaki röportajında olağanüstü ingilizcesiyle beni benden almıştır. adeta kraliçenin bahçesindeymiş gibi şakıyordu.
  not: hata adamcağızda değil, adamı röportaja yollayanlarda.
 • (bkz: 3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçı) sonrası bu entry' i haketmiş futbolcu.

  son maçlarında ki hırsı gerçekten takdire şayan. hata sayısını azalttıkça takımda parlamaya başladı. aabid ile beraber super ligin geriden oyun kuran en iyi ikilisi oldular. enerjisini doğru kullanan ve 90 dakika oyunda kalan bu adam, önde ağır pres yapan ve sürekli koşan hücum hattını orta sahada kestiği toplarla ve hücum hattının top almak için geri gelmelerine gerek kalmadan rahatlatıyor.

  zamanında iyi gömdük seni müdür. ama haketmiştin. nazarımız değmez inş.

  bugün hatayspor'da ki ilk golünü galatasaray'a attı.

  tebrikler canısı.
 • gs maçındaki adam ile bjk maçındaki adam aynı olamaz.

  tanım ; takım seçen adam.
 • bugünkü beşiktaş hatay maçında çok enteresan (!) bir performans sergileyen futbolcu.
hesabın var mı? giriş yap