şükela:  tümü | bugün
  • silgi de üreten bi firma.
  • (bkz: rubens)
  • hesap makinesi de ureten ya da uzerine markasını basan firma.
  • kapısını çalan her ürünü içeri buyur eden hoşgörü sahibi firma.

ilk olarak hesap makineleri ve şemsiyeleri ile dikkatimi çekmiştir. arada sırada kenardaki köşedeki tv kanallarına şemsiye reklamı verirler. reklam verdiklerine göre ürünlerine güveniyor olmalılar. şemsiyeleri gerçekten kalitelidir. 3 senedir kullanıyorum hiç sesini çıkarmadı bu güne kadar. bunda şemsiyenin kılıfını devamlı takıp çıkartmamın da önemli bir rolü var diye düşünüyorum. (bkz: olmadık şeylerden kendine pay çıkarmak)
  • ucuz ama çok dayanıklı uçlu kalemler üreten firma. orta 7. sınıftan lise sona kadar (son kez öss'de kullanmıştım, o zamandan beri özel kutusunda dinleniyor)* hiç kaybetmeden ve bozmadan kullandığım kalemin markası. o bir efsane.. 0.7 paslı mor..

edit: orta 7. sınıf bir jüpiter terimi değil, final çalışmanın verdiği bir işkembedir. doğrusu orta 2. sınıf veya 7. sınıf olacak.
  • kaliteli falcatalar ureten ya da markasini basan firma.
  • bu firmanın ne kadar komplike olsa bile vantilatör kurma servisi yoktur. (öyle deme ama sözlük herkes senin benim kadar kabiliyetli olamayabilir.)
  • odamda beslediğim bir vantilatörün üstünde ismi yazan firma. kafayı yemiştir. düğmesine basıyorum, sıcaklardan kurtulayım serinleyeyim diye, yarım saat sonra devreye giriyor o da nazlı nazlı hafiften dönerek. sanırsın maça girmek için saha kenarında ısınan futbolcu pezevenk.
  • tek günlük aşkım.
    sabah bi vantilatör aldım akşamına bozuldu lan.