• bazı ailelerin sık kullandığı bilinen kelime. vis a vis gibi pek de leziz bir karşılığı var ki, hangisini yiyeceğiz, kestirmek pek güç. en iyisi yemeyip yanında yatmak...
  • eski kullanımlı bir kelimedir..yüzyüze demektir..
  • turkiye'yle olan saat farkini unutturan insan.
    sanirim abd saatiyle yatip turkiye saatiyle kalkiyor.
  • interstaller hakkında ne düşündüğünü merak ettigim yazar.
  • zor günler geçiriyor şu sıralar. sözlüğe girmek şöyle dursun bilgisayarın başına oturabildiğini sanmıyorum.

bu günlerin geçeceğini, ne olursa olsun hayata devam etmek zorunda olduğunu, sevdiği insanı kaybetmenin aslında geride kalan sevdiklerinin kadirlerini kıymetlerini anlaması için bir fırsat olduğunu unutmaması gerektiğini ancak buraya yazabiliyorum. bunları ona söylemek için henüz çok erken.

sevdiklerinin onun yanında olduğunu unutmamasını, ankara'yı ankara yapan anılarımda ayrı bir yerinin olduğunu bilmesini istiyorum.
  • farsça kökenli ve kulağa hoş gelen bir sözcüktür.
  • sözlerini anlamadığım ama hoşuma giden farsça bir şarkı.

iranlı kadın şair fatimah baraghani tarafından yazılan şiir mohsen namjoo tarafından bestelenip seslendirilmiş.
  • (bkz: osmanlıca kelimelerin daha okkalı oluşu)
    (bkz: tekrar kullanıma sokulan osmanlıca kelimeler)

cumhurbaşkanı erdoğan, sosyal medyayla ilgili bir tartışma üzerine, “sosyal medya önemli ama aynı zamanda çok şişirme bir şeydir. bizim partililerimizle, üyelerimizle, halkla doğrudan temasa önem vermemiz lazım” diyor. ardından da ekliyor: “ruberu, yani yüz yüze görüşme.”
  • sevdiğim, saydığım hatırı, hatırası olan yazar.

bana lost izlemekten keyif aldıran muhabbet adamı. ankara'yı özleyeceğim on sebepten biri. saatlerce konuşabilecek, güldürebilecek, gülecek, ortama neşe katacak, aranan isim. yenimahalle'de birlikte geçirdiğimiz bir yılı her zaman özlerim. balkonda yediğimiz o menemenlerin tadını, içtiğimiz o çaydaki tadı başka yerlerde bulur muyum bilmiyorum. dersleri asmama, okulumun uzamasına sebep olan o yılda hatırladığım en güzel şey onunla takıldığımız zamanlardı. ne diziler, filmler izleyip repliklerini ezberledik. o replikleri ne şakalara malzeme ettik. sadece ikimizin güldüğü espriler yaptık ortamlarda. meeessssuuutttt! diyince yerlere yattık gülmekten. hey gidi günler be.

yazmaya üşenmese şimdiye karması 500'ü geçmişti. sınav heyecanındandır diye düşünüyorum. sınav stresini atlatınca coşar inşallah. bi de istediği yere yerleşse tam süper olur tabi.

haftada bir uğramazsan yanıma silecem bu entry'i. ona göre:/
hesabın var mı? giriş yap