şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: rubik kupu)
 • balıklardan nefret eden bir yazar. ben bugün bunu da gördüm.
 • rubik küp konusunda kendime rakip olarak gördüğüm tek insan. rekoruna yaklaştım geliyorum, kaçışı yok.
 • nickim olması yanında, rubiks cube dünyanın en fazla algoritmasını içerisinde bulunduran yapbozlardan biridir. türkçesi rubik küpüdür. sonsuz sayıda algoritma bulunabilir. ayrıca 2 katrilyon civarında farklı kombinasyonu bulunmaktadır. yani rasgele çözülme olasılığı sonsuza uzanır ama yinede tuhaftır en fazla 22 hamlede karışır bu küp en karışık halini alması için ise sadece 6 hamle gerekir hatta çözülmüş bir kübe en yakın hali ise 8 hamle geridedir. yani en karışık halinden daha uzak. bu da bir anlamda da hayata benzer, misal; bir algoritma bazen 24 kere tekrarlandığında ilk haline döner.

  yani mesela...
  bir çocuk var... ben de onu elde etmek istiyorum hamleler yapıyorum..
  tanışıyorum.. konuşuyorum konuşuyorum. konuşuyorum.
  ....
  bi bakmışım aynı yerdeyim. sanki hiç tanışmamışız. hatta şu da söylenebilir
  hayatta bir problem çıkıyor karşına.. bu dünyanın en zor problemi diyorsun.. hatta çözemezsem intihar ederim diyorsun o derece. sonra bir bakmışsın kendiliğinden oluşan 2-3 hamle ile o problemden eser kalmamış meğer çözüm yolu 3 hamleymiş ama o kadar karışık görünmüş ki en karışık hali 6 hamle.. çözüme en yakın hali ise 8 hamlelik oyundur... her insan yada her hayat bir rubiks cube ile benzerleştirilebilir bu demektir ki herkes çözülebilir.. yada çözüldüğü zannedilebilir.. yada bir anda her şey karışabilir.
  3x3x3 bir rubiks cube ile benzeştirirsek hayatı, sonsuzxsonsuzxsonsuz sonucunu elde edilebilir.

  adanedhel'e teşekkürler...
 • gece onikiden sonra feristah gibi olan bünyemi durdurabilicek bi' sistem henüz görmedim. onun için bu zerzenisleri yerinde buluyorum. gün gelir kotali adsl in psikolojiye etkileri gibi bi' canli olursun*. song 2 nin devamına yalan klibi cekiyolar. feristah bu durumun adıda 'wtf buddy' olarak kabul edelim. ikili kırarım, üstüne çıkarım, yastıklarda bogarım. bi'de neonun comp. karsısında uyuklarken kulaklıgında calan parca varya...
 • şu sözlüğün en hayat dolu ve neşeli insanı. candır can.
 • şu sözlüğün en sahte sarışını, hep dipler çıkmış. kuaföre götür! sdjfhskd
 • sözlüğü falan bilmem ama tanıdığım en aklı başında kızlardan. bunda erkek olmasının bir etkisi var mı bilemedim. *